Рибак рибаку: «І риби наловить, і ніг не намочить…»

Рибне господарство на сьогоднішній день включає в себе більше 600 (користувачів) підприємств з добування риби, її переробки та виготовлення готової продукції (125 підприємств)^ риболовні судна, 4 морські порти, 9 наукових установ та іхтіологічна лабораторія, 12 підприємств, які спеціалізовані на відтворенні різних видів риб, більше 120 підприємств та організацій різних форм власності, які займаються розведенням та вирощуванням риби, 4 навчальні заклади по підготовці спеціалістів в яких здобувають освіту 7,5 тис. чоловік з (16 спеціальностей), органи охорони водних живих ресурсів (рибоохорона).На сьогоднішній день в рибній галузі працює понад 35 тис. чоловік. Частиною великого трудового колективу є підприємства Закарпатської області, що займаються вирощуванням рибної продукції. Якщо промислове вирощування риби та її добування на Закарпатті не може порівнятися з іншими регіонами України, то любительське рибальство завжди мало сильне коріння. Такого різноманіття не має жодна з областей України. Громада рибалок-любителів завжди дотримувалася передових поглядів ловлі риби та в збереженні її запасів. Зважаючи на тривалу відсутність органів рибоохорони в Закарпатській області саме рибалки-любителі були ентузіастами охорони рибних запасів протягом тривалого періоду.


Співпраця Головного управління Закарпатдержрибоохорони з аматорами риболовлі на сьогоднішній день показує позитивних рух в напрямку збільшення запасів риби та дотриманні чистоти водних об’єктів.


Напередодні Дня рибалки Головне управління Закарпатдержрибоохорони підводить підсумки роботи за півріччя (Довідка про результати роботи Закарпатдержрибоохорони за півріччя).


Начальник Головного управління Закарпатдержрибоохорони Сорокін А.Л. з нагоди свята особисто від себе та інспекторського складу бажає всім рибалкам та керівникам рибних підприємств нашого краю міцного здоров’я, сімейного щастя і затишку, невичерпної життєвої енергії, оптимізму та вдалої рибалки.Довідка про результати роботи Закарпатдержрибоохорони за півріччя


Так, за звітний період інспекторським складом управління з 01.01.2010 по 30.06.2010 року спільно зі структурами проведено 43 рибоохоронних рейди під час яких виявлено 790 порушень ( затримано 728 порушників ) природоохоронного законодавства, основна частина котрих пов’язана з порушенням правил рибальства та некоректним веденням господарської діяльності на водних об’єктах за ст.85 ч.3 КУпАП669 порушень ( із них за господарську діяльність 219 випадки: вибір гравію, помивка автомашин, трелювання лісу і т.п.).


За проведення браконьєрського лову риби затримано 48 порушників та передано у суди матеріали за (ст.85 ч.4). У 30 випадках спроба браконьєрства припинена на стадії підготовки. За незаконний продаж риби та порушення використання водозабірних споруд притягнуто до відповідальності 10 чоловік.


За різні порушення природоохоронного законодавства накладено 35 394 грн. штрафу, з яких за участю ДВС області в бюджетстягнуто 62 611 грн. (710 випадків). Сума стягнутих штрафів перевищила суму накладених, завдяки ефективній співпраці з ДВС області.


Під час зайняття незаконним рибним промислом та проведення господарської діяльності нараховані збитки державі складають 10 813,00 грн. (стягнуто 5 383,2 грн.) . Виявлено та вилучено 128 знарядь незаконного вилову риби, 5 транспортних засобів, 80,0 кг риби.

clipnews