Радіон Кіштулинець: «Сміття – зворотній бік цивілізації»

У спеку проблема сміття є більш актуальною, ніж в іншу пору року. Незвично висока температура змушує людей частіше виносити з квартири побутові відходи . Мешканці скаржаться, що сміття моментально скисає і починає смердіти. Епідеміологи пояснюють – вивозити його треба щодня. І справа не тільки в неприємних запахах, а й в небезпеці для здоров я .


Однією з найгостріших проблем сучасності як у нас, так і за кордоном є утилізація відходів. Останнім часом кількість різноманітн
их твердих побутових відходів (ТПВ) у нашій країні стрімко зростає, наближаючись до рівня розвинених країн. Багато в чому це пов’язано з впровадженням західної культури споживання на українських теренах . Барвисті легкі упаковки з пластику та фольги, звичайно ж, значно виграють у порівнянні з і склом або сіро-коричнев ими обгортками , в як і раніше радянським покупцям загортали все підряд – від ковбаси до пальт. Але саме ця упаковка і становить більшу частину сміття . Збільшується не тільки обсяг ТПВ, а й кількість шкідливих та екологічно-небезпечних компонентів у його складі .

Говорячи про проблему промислових відходів, хочеться ще раз нагадати про те, що на першому місці за пріоритетом стоїть проблема охорони навколишнього середовища і здоров’я населення, а не ті гроші, які могли б заощадити підприємства, використовуючи безкоштовні виробничі відходи замість дорог ої природн ої сировини.


Небагато людей, мабуть, змогли б відмовитися від усіх тих благ і задоволень, які «подарувала» нам цивілізація. Але ще менше
з них ніколи не замислювалися про те, чим скінчиться таке зухвале ставлення до природи. В якому б жахливому стані не перебувал о зараз навколишнє середовище, є способи , за допомогою яких екологічної катастрофи можна уникнути . З неважливе ставлення до цих шлях ів порятунку – ні що інше, як злочин.

За будь-яких умов у боротьбі зі сміттям вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до цієї проблеми. Навіть такі незначні порушення як викидання недопалків, лушпиння соняшникового насіння та харчових відходів призводять до значного забруднення. Вище згадані вчинки не можна пробачити навіть у тому випадку, якщо поблизу не має спеціально відведених урн для сміття.


На Заході на впровадження екологічно -спрямованої культури пішло від 10 до 15 років. Ми ж уже стоїмо на межі екологічної кризи . І якщо ми хочемо жити в акуратному та не засміченому місті, дихати свіжим повітрям, пити чисту воду, не отруєну відходами, потрібно змінити своє ставлення до сміття. А дже ще Антуан де Сент-Екзюпері у повісті «Маленький принц» писав: « Встал поутру, умылся, привел себя в порядок – и сразу же приведи в порядок свою планету ».

Кіштулинець Радіон

Голова ЗОО ПП « Зелені»

admin