На Закарпатті перебував голова Держгірпромнагляду України Сергій Сторчак

За його участі відбулося засідання Ради Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області, на якому було проаналізовано результати роботи наглядової структури протягом першого півріччя поточного року та розглянуто стан виробничого травматизму на підприємствах регіону.

У своєму виступі перед керівним та інспекторським складом управління Сергій Сторчак наголосив на необхідності змін в організації наглядової діяльності та розслідуванні випадків травматизму на робочих місцях. “Не можуть підходи, методи, стиль роботи структури, які залишилися ще з часів колишнього СРСР, відповідати сьогоднішнім реаліям. З”явилася приватна власність. Роботодавці отримують солідні прибутки. Час змінити їх ставлення до фінансових вкладень у безпеку виробництва та охорону праці, а також посилити відповідальність, в тому числі й у сенсі відшкодування, за допущення випадків травматизму та аварійних ситуацій”.

Не остання роль, наголосив Сергій Сторчак, у реформування структури та роботи Держгірпромнагляду, відводиться державному інспектору. Робота інспекторів стане ефективнішою за запровадження декларативного методу нагляду: більше уваги приділятиметься суб”єктам господарювання з високими ризиками, а, значить, відповідно унеможливлюватимуться випадки травмування на робочих місцях та аварійні ситуації.

Довідково: У першому півріччі поточного року на виробництвах регіону травмовано 35 осіб, що співпало з показником за аналогічний період минулого року. Проте помітно зріс виробничий травматизм зі смертельними наслідками. Якщо у першому півріччі 2009 року зареєстровано 2 нещасних випадки зі смертельними наслідками, то з початку поточного маємо 8. Зареєстровані вони у будівельній, енергетичній, деревообробній, житлово-комунальній галузях. Зростання загального виробничого травматизму допущено на автотранспорті (+3), у лісозаготівлі (+2), в житлово-комунальному господарстві (+3) та деревообробці (+1). Серед причин, що призвели до травмування на робочих місцях – технічні (5), психофізичні (7), організаційні(23).

Прес-служба Теруправління Держгірпромнагляду по Закарпатській області

admin