МУСУВ звітує та планує

Міжнародна українська спілка учасників війни (МУСУВ) заснована в травні 2003 року з метою співпраці із серйозними військовими організаціями України та зарубіжжя. На разі, за словами Миколи Миколайовича Козловського, проводиться робота з ветеранами війни та служби, а також із сімями військовослужбовців по вирішенню соціально-побутових питань. Крім того, укладено міжнародні договори про співпрацю з такими країнами як Словаччина, Польща, Угорщина та Чехія.

Микола Миколайович також розповів журналістам про те, чого вдалось досягти їх організації за останнє півріччя цього року. Серед досягнень МУСУВ – створення осередків організації в Перечині, Іршаві, Тячеві, Рахові, Міжгір’ї, Кострино та ін. До того ж, було проведено значну кількість робіт на території Закарпаття та Східно-Словацького краю по відзначенню пам’ятних річниць обох сторін, проведено культурно-громадські заходи – таких як спільне святкування Словацьких ветеранів із ветеранами Закарпаття Дню Захисника Вітчизни у м. Ужгороді 23 лютого^ проведення круглого столу на тему «Патріотичне виховання молоді та військовослужбовців ЗС України» у прес-центрі «Нове Закарпаття», що відбулося 5 травня цього року на честь 65 річниці з Дня Перемоги^ підписання договору між словацькою Асоціацією поліції та Ужгородською організацією МУСУВ та багато чого іншого.

Микола Козловський також зауважив, що саме людей з ужгородської міської організації ветеранів війни, прикордонних військ та військової служби було нагороджено спеціальними почесними нагородами та пільгами. Так, наприклад, організацією було отримано 23 Шенгенські візи, 123 дозволи по малому прикордонному режиму, а також 19 чоловік отримали можливість відпочинку в Словацькій Республіці.

Проте організація не збирається зупинятись на вже досягнутому. У планах на наступне півріччя МУСУВ звітно-виборча конференція в листопаді, участь у святкуванні Дня Незалежності України 24 серпня, участь в поїздці з ветеранами Чехії та Словаччини по місцям бойової слави (Словацька Республіка, Україна, Росія, Білорусь) тощо.

Слід також зазначити, що частина членів організації активно беруть участь у охороні державного кордону України, являючись членами окремого загону «Кордон» добровільно-громадського формування «Правопорядок».

Крістіна Кузьменко, “Європейський медіа-центр”

admin