Горяни Закарпаття із землі пішли, щоби душею на небо злетіти…

Бо ж він добре знає, як і його колегиня — секретар виконкому сільради Марія Красняник, що люди в горах заслуговують кращого життя, ніж мають. Навіть сьогодні…

Ще за перших кроків розбудови органу місцевого самоврядування, забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Синевирської Поляни, підпорядкованих однойменній сільраді 2 сіл та 12 присілків, Юрій Іванович і Марія Михайлівна завжди підкреслювали: “Треба робити все можливе, щоби кожен наш гість затримався у піднебесній глибинці хоча б на 3-4 дні. Залишив тут хоч якусь копійчину. Бо ж тільки за цієї умови може значно поповнюватись місцевий бюджет”.

Сьогодні їх колишні мрії-сподівання успішно втілені в життя. На територіях населених пунктів, підпорядкованих Син. Полянській сільраді, діє і КБВ, туристичну справу розгорнули ТзОВ ЗТВ “Арніка”, ТОК “Синевирське озеро”, база відпочинку “Морське око”, а також НПП “Синевир” та 31 СПД. В розмаїття краси місцевих диво-країв напрочуд гарно вписались будівлі, зведені народними майстрами. Численні новобудови, які білими цятками тьмяніють на ізумрудному фоні казкових грунів навколишніх краєвидів.

Серед них є й будівлі, у зведенні яких брали участь волонтери голландського благодійного фонду “Шошанаїм”, яких сюди вже вкотре запрошує Шандор Ковач — представник цього фонду у с. Серни на Мукачівщині. Йому вже бозна з яких пір припав до вподоби дивовижний край і сьогодні тут за кошти “Шошанаїму” будується новий дім для Юрія і Ксенії Скирів та дітей на присілку Буковинка.

Успішне втілення творчих задумів у конкретні справи гармонійно поєднуються в душі у Юрія Горвата з любов’ю до туристичних принад у підніжжі Синевирського озера та навколишніх плато Горган. І не тільки поєднуються, а й доповнюють одне одного. Найкраще тому свідчення — це буклет-довідник “Дивовижний край легенд…”, упорядники якого Юрій Горват і Марія Красняник через підбірку прозових і якісних фотоматеріалів, знайомлять їх власників з воістину небесної краси навколишніми ландшафтами, одвічними традиціями і простотою побуту горян, величчю їх душі.

Розвитком тут туристичної справи Юрій Горват захопився ще працюючи в НПП “Синевир”, що знайшло відображення у його науковій роботі “Основні аспекти організації рекреаційної діяльності національного природного парку “Синевир”, яка увійшла до наукової збірки, виданої НПП “Синевир” та УжНУ “Проблеми екологічної стабільності Східних Карпат”. Тоді ж мимоволі виникло й захоплення фотосправою. Його світлини стали гарними “візитками” вже другого, до речі, видання буклету “Дивовижний край легенд…”

Сьогодні увазі читачів пропонуємо його чудову фотознахідку: Чотири сестрички-смерічки ростуть до неба з одного кореня роду-родоводу. Як і люди — із землі пішли, щоби душею на небо злетіти…

Василь БЕЛЕНЬ, член Національної спілки журналістів України, фото із архіву Юрія ГОРВАТА, “Верховина”

admin