Діти українських "казахів" відпочивають на Закарпатті

Діти з української діаспори в Казахстані приїхали на Закарпаття вперше, але, впевнений начальник обласного управління у справах молоді та спорту Ярослав Свида, такі візити стануть гарною традицією:

– Вони приїхали згідно зі зверненням Посольства України в Казахстані до голови облдержадміністрації. Олександр Олександрович підтримав таку ініціативу, це стало стартом для розвитку контактів на рівні посольства і обласної адміністрації. Відповідно, ми внесли певні зміни до обласної програми співпраці з закордонними українцями. Цю програму підтримали на сесії, виділено відповідні кошти, аби діти змогли цікаво та з користю відпочити в області.

Відтак, на Закарпаття приїхали 14 дітей і 2 вихователів з Казахстану. Юних відпочивальників прийняв один з кращих оздоровчих закладів краю. Тут для них створили всі умови – розважальні програми, екскурсії Мукачевом, Ужгородом, гірські маршрути, спілкування з однолітками. За словами директора оздоровчого комплексу Наталі Олексюк, навіть меню змінювали, аби задовольнити побажання закордонних гостей. Більшість дітей в Україні вперше:

– Ми відвідали замки Закарпаття, побачили Ужгород, пізнавальними стали екскурсії до краєзнавчого музею та водоспаду Шипот. Познайомились з багатьма однолітками. Це для нас величезний життєвий досвід! – ділиться враженнями 14-річний Асхад з Казахстану.

Загалом, цьогоріч на Закарпатті та поза його межами оздоровились більше 70 тисяч школярів краю:

– Ми намагаємося щороку оздоровлювати максимальну кількість дітей. Сьогодні на прикладі бачимо, в яких хороших умовах живуть діти. Також велика група юних закарпатців відпочиває на Чорному морі. Нині питання ставиться так, щоб до цих умов, які ми бачимо тут, підтягнути інші заклади, в яких відпочивають діти, – зауважує керівник області Олександр Ледида.

Прес-центр ОДА

admin