Де в Ужгороді купити кавуна?

Потім можна почути обвинувачення в адресу «тих безсовісних продавців». Літо та спеку обвинувачувати не варто, зате невдоволення роботою продавців цілком справедливі та логічні. Річ у тім, що господарі торгових точок повинні вести торгівлю маючи спеціальний дозвіл та оформлення своєї точки, як спецобладнання. А це, в свою чергу, означає, що вести торгівлю з землі ні в якому разі не можна: оформлення вищезгаданих документів зобов’язує підприємця торгувати кавунами зі спеціальних лотків та підвищень. Оформлення торгової точки як спецобладнання погоджують головний архітектор міста та головний санітарний лікар. Навіть якщо у приватного підприємця усі потрібні документи в порядку і левова частка соковитих фруктів знаходиться у безпечному для них місці, решту кавунів все одно не можна розташовувати на землі, адже це суперечить санітарним нормам. Звичайно, у нашому місті багато «гарбузних» торгових точок ведуть свої справи правильно: мають погодження своєї точки як спецобладнання, не тримають кавуни прямо на землі. Проте, є і такі приватні підприємці, які не вважають за потрібне привести до ладу необхідні документи і торгують взагалі без дозволу. Звичайно, у такому випадку ні про яке спецобладнання не йдеться: кавуни розкидані прямо на землі, паляться від нещадної спеки, «дотримуючись» порушень усіх санітарних норм.

Саме такі проблеми 22 липня порушила комісія міської ради з розгляду заяв та внесення пропозицій щодо розміщення споруд торгівлі, побуту та іншого призначення. Голова комісії – заступник міського голови – Химинець Володимир Васильович.

Крім проблем незаконної торгівлі кавунами комісія порушила ряд актуальних сьогодні питань. Зокрема, прийнято рішення відмовити у зв’язку з відсутністю необхідного спецобладнання окремим торговим точкам друкованої продукції по вулицях Минайській, Заньковецької та проспекту Свободи.

– Річ у тім, що дані об’єкти мають недопустимий зовнішній вигляд, – пояснює ситуацію член комісії Оксана Берча. – в Ужгороді дозволяється торгівля тільки таких точок, які оформили свій зовнішній вигляд як малу архітектурну форму і погодили з головним архітектором міста, а ці «базарні жабки» з газетами тільки псують вигляд Ужгорода. Саме тому потрібно відмовити їм у зв’язку з недопустимістю їх зовнішнього вигляду.

Таким чином, шановні читачі, думайте де купуєте кавуни. Звертайте увагу тільки на відповідно обладнані торгові точки, щоб отруїтися у розпалі літа та відпусток.

Аніта Лисак

admin