Бухгалтери Закарпаття внесли свої пропозиції до Податкового кодексу

Проте адекватної підтримки і порозуміння з боку держави до цієї професії, на жаль, не бачимо. Натомість маємо складнощі податкового законодавства, стандартизації бухгалтерського обліку», – повідомив Ярослав Голубка, керівник територіального відділення Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України у Закарпатському регіоні, к.е.н.

Він також наголосив, що за складністю ведення бізнесу Україна пасе задніх у рейтингу країн світу, і чи не в першу чергу через труднощі ведення бухобліку. «Якби наша держава переглянула власну політику щодо цього, то Україна стала б більш привабливою для інвесторів і грошові потоки бюджету збільшилися б у кілька разів», – переконаний фахівець. Щодо пропонованого Податкового кодексу, то, на думку Я.Голубки, закладені у ньому норми адміністрування податків, є неприйнятними, бо містять значну перевагу у бік контролю бізнесу державою. «За таких умов бізнес йде у тінь, а у нашому випадку – за кордон», – застерігає доповідач.

Марта Волощук, голова Ради Закарпатського територіального відділення Всеукраїнської організації платників податків України (організація об’єднує 160 платників податків краю і має 11 осередків по області), зазначила, що закарпатські фахівці беруть активну участь в обговоренні та удосконаленні законодавчих документів, що стосуються, зокрема, бухгалтерської справи. До нового Податкового кодексу територіальне відділення Всеукраїнської організації платників податків України запропонувало 15 поправок щодо формування податків та окремі зауваження по адмініструванню податків.

Віталій Кричко, заступник голови ДПАУ в Закарпатській області, зауважив: «Українських бухгалтерів треба похвалити, оскільки вони поставлені у непрості умови. Щодо проекту Податкового кодексу, то, здається, лише лінивий не кидав у нього каменем, але кодекс зробить важливий крок для зближення бухгалтерського і податкового обліків, чим полегшить роботу бухгалтерів. Що стосується податківців, то їм не потрібні надмірні права для контролю роботи бухгалтерів, але слід встановити зрозумілі прозорі правила гри як для контролюючого органу, так і для суб’єктів підприємницької діяльності».

Довідка

На Закарпатті – понад 10 тис. бухгалтерів.

ЗІК

admin