Батько та син Сурмаї шукають правосуддя

Річ у тім, що два роки тому проти його 36-річного сина було порушено кримінальну справу згідно з ч.1 ст. 296 КК України (хуліганство). Як розповів правоохоронець з 23-річним стажем, його син пішов випити пива до одного з Перечинських барів, де підлітки ромської народності вихопили в нього гаманця з 140 гривнями, а коли син Юрій кинувся за ними, викинули гроші і втекли. Однак Юрій ще кілометр, аж до ромського табору, продовжував переслідувати нахаб.


Там йому нанесли побої батьки малолітніх крадіїв, раніше судимі гр. Терпак та гр. Брегеда. Били Юрія штиковою лопатою і палицею, після чого він з черепно-мозковою травмою та іншими тілесними ушкодженнями вже наступного дня потрапив до шпиталю, де лікувався три тижні. Невдовзі був госпіталізований знову на 12 днів. Загалом після прикрого інциденту чоловік шість разів змушений був лікуватися у неврологічному відділенні Перечинської ЦРЛ. Останнього разу пробув на лікарняному ліжку цілий місяць.


Більше того, проти Юрія порушили кримінальну справу за нібито вчинене ним на території табору хуліганство ( до цього доклалися начальник Перечинського РВ П. Готра, прокурор Перечинського р-ну Роман Орсаг), а Перечинський районний суд виніс рішення по справі: обмеження волі на два роки. Крім того, Юрія Сурмая зобов’язали сплатити штраф ромам на суму 3 тисячі гривень.


Закарпатський Апеляційний суд повернув справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. Адже, здавалося б, навіть без судово-медичної експертизи зрозуміло, що лікуватися 21 день у стаціонарі можна від ушкоджень, принаймні, середнього ступеня тяжкості. Однак судово-медична експертиза надає ( через 9 місяців!) Перечинському РВ міліції висновок про «легкі» тілесні ушкодження.


На думку Василя Сурмая, через неправомірний висновок судово-медичної експертизи органи дізнання, прокуратура ( в т. ч. обласна прокуратура) вчетверте відмовляють Юрію Сурмаю у порушенні кримінальної справи за поданою ним заявою. Гість прес-центру каже, що їм із сином натякали на те, щоб дали хабара, мовляв, «за дві тисячі справу закриють».


Наразі подія, яка мала місце ще 18 травня 2008 року, так і не отримала свого логічного завершення, а її учасники довгоочікуваного справедливого судового вердикту. Тож складається враження, що класично сліпу Феміду ще й добряче заносить в один бік…

clipnews