Банківська система України виявилася найміцнішою в Європі

Про це заявив заступник голови правління НБУ Василь Пасічник під час засідання Фінансового прес-клубу “Надійність банків: як уникнути рецидивів кризи”.

За словами Пасічника, в той час, коли в інших державах масово ліквідували банки, в Україні показники (у відсотковому співвідношенні) значно кращі – в 2009-2010 році було прийнято рішення про ліквідацію тільки 13 банків, у той час як міжнародні фінансові організації пророкували ліквідацію щонайменше 30% українських банків.

“Банківська система пережила кризу, і з тими завданнями, які перед нею стояли, вона впоралася. Ті банки, які ми поставили на ліквідацію, ніяких потрясінь для банківської системи не створили. Ми і далі будемо ліквідувати банки – це абсолютно нормальний і закономірний процес”, – зазначив заступник голови НБУ.

“Я вважаю, що 13 банків, які ми поставили за два роки на ліквідацію – це не якийсь колапс банківської системи. Зараз щодо тих банків, у яких введена тимчасова адміністрація, йде активна робота з приватними інвесторами. Я думаю, найближчим часом почуєте, що низка банків з тимчасовою адміністрацією також почнуть працювати в нормальному режимі”, – додав він.

У цьому ж контексті голова правління банку “Старокиївський” Юрій Яременко підкреслив, що “якщо і є державна установа, яка реально з перших днів вникав у проблеми системи та надавало якусь підтримку, то це тільки Національний банк”.

“НБУ зреагував дуже швидко, набагато жорсткіше, ніж у країнах з розвиненою демократією і як би розвиненою банківською системою, яка втратила більше суб’єктів, ніж наша країна”, – сказав фінансист.

Відзначимо, що Нацбанк має на меті активізувати кредитування у комерційних банках.

Нагадаємо також, що 8 липня Верховна рада ухвалила законопроект про діяльність НБУ, ним пропонується збільшити до 6 осіб кількість заступників голови Нацбанку, які входять за посадою до складу правління НБУ. Крім того, передбачається встановити чисельний склад правління НБУ у кількості 11 осіб.

“Відголос”

clipnews