Закон про підвищення акцизів на сигарети, алкоголь та бензин набув чинності

В Україні 16 червня набув чинності закон про збільшення ставки акцизного збору на деякі товари. Закон підвищує акцизи на пиво, горілку, деякі вина, бензини, сигарети, а також у 5 разів збільшує збір за використання поверхневих і підземних вод для виробництва напоїв.


Як повідомлялося, 20 травня Рада ухвалила закон про підвищення ставки акцизного збору на спирт і лікеро-горілчану продукцію на 15,9%, або 5,4 гривні, до 39,4 гривні за 1 літр 100% спирту, на солодове пиво на 23,3%, або 0,14 гривні, до 0,74 гривні за 1 літр, акциз на натуральні виноградні вина з 1 до 10 копійок за літр.


Ставку акцизного збору на сигарети з фільтром підвищено з 20% до 25%.


Крім того, акциз на пальне підвищено до 132 євро за за тонну (на 20%).


У Партії регіонів прогнозували, що у зв’язку з підвищенням акцизів на бензин, тютюнові та алкогольні вироби ціни на основні групи товарів в Україні зростуть на 10-30%. Проте Верховна рада доручила Кабінету міністрів забезпечити надходження до бюджету акцизних зборів без підвищення роздрібних цін на товари й послуги.


Завдяки підвищенню акцизів Міністерство фінансів планує додатково отримати 9 мільярдів гривень до держбюджету вже цього року.




ТСН.ua

clipnews