Закарпаття запрошує на відпочинок від 40 грн.

— Є такі, які хочуть спробувати попрацювати на городі, подоїти корову або вівцю. Це називається агротуризм, — говорить розділ Союзу сприяння сільському зеленому туризму Богдан Праннічук, 56 років.
Більше всього зелених садиб на Раховщині, Хустщині, Міжгірщині.
47-річний Петро Мандзюк з села Концово Ужгородського району три роки утримує садибу ”У вуйка Петра”. Одночасно може поселити в ній вісьмох туристів.
За дерев’яними комірами розташований цегляний будинок, справа — зруб ”Мисливський будинок”. Між ними ставок, формою схожий на контури Закарпаття. Усередині дерев’яного будинку російська лазня з басейном, джакузі. На стінах арбалети, гвинтівки, пістолети, револьвери, рушниці. Господар дозволяє туристам стріляти з них.
Петро Мандзюк — колишній міліціонер, полковник. До 2005-го працював в органах внутрішніх справ.
— Коли вийшов у відставку, перебудував у дворі стару лазню, побудував поряд зруб. Спочатку думав, що це буде для сім’ї і близьких знайомих. Але потім друзі почали приводити своїх друзів.
Сюди приїжджають французи, німці, англійці, американці. Доба з триразовим живленням коштує 850 грн.
— Сніданки, обіди і вечері готує куховарка Марія. Пропонуємо блюда закарпатської кухні — бограч, токан з бринзою, бануш. Іноземці дуже просять борщу. До того ж в плату за живлення включаємо фрукти і овочі в необмеженій кількості. Деякі туристи люблять готувати самі на мангалові.
Є також ставок, де господар розводить товстолобиків. Дозволяє рибалити, кататися на човні. Спійману рибу можна відразу готувати.
50-річний Михайло Гичка з села Синевір Міжгірсктого району тримає садибу ”Бокораш”. Розрахована на дев’ять гостей.

Туристам пропонує пішохідні прогулянки в гори, на Синевірське озеро. У будинку є народний одяг, в якому дозволяють фотографуватися.
Сніданки, обіди і вечері для туристів готує дружина Михайла, 50-річна Тетяна.
— Майже всі продукти домашні. Є свої молоко, м’ясо, яйця, сири, овочі, фрукти. Вирощуємо спеціально індиків, качок, кур, поросят.


Найдешевший відпочинок на Закарпатті обійдеться в 40 грн в добу. За ці гроші Світлана Васильчук з села Лазещина Рахівського району пропонує ночівлю в садибі ”У Світлани” де є ліжко, шафа, ванна кімната з душем, телевізор. За їжу платять окремо. Сніданок з яєчні, картопля або каші обійдеться в 10–15 грн, обід з першими і другими блюдами — 15–20.

Турінформ

clipnews