Закарпаття за спожиту електроенергію розрахувалося на 103,8%

Нашу область на селекторній нараді представляв голова облдержадміністрації Олександр Ледида. Також участь взяли заступник керівника краю Віктор Феєр, гендиректор ВАТ “Закарпаттяобленерго” Василь Ковач, заступник голови правління ВАТ “Закарпатгаз” Іван Купар, керівники комунальних підприємств, відповідних управлінь облдержадміністрації та інші.

Як повідомив Міністр палива та енергетики Юрій Бойко, НАК “Нафтогаз України” перерахувала ВАТ “Газпром” 5,8 млрд. грн. за імпортований у травні природний газ. Наголошувалося, що Уряд виконує свої зобов’язання, попри складнощі з розрахунками за газ в областях України.

За спожиту електроенергію Закарпаття розрахувалося на 103,8%, – повідомив голова облдержадміністрації.

– Але проблеми з розрахунками мають підприємства, установи та організації, що фінансуються з державного бюджету. Це, зокрема, міністерства оборони, МВС, прокуратури, МНС. Нині багато електроенергії використовує водне господарство. Адже працюють 24 насосні станції, що відкачують воду, – пояснив Олександр Ледида. – Я би попросив, щоб по лінії водгоспу це питання було вирішено.

Складніша ситуація з проплатою за спожитий газ. За словами керівника краю, рівень розрахунків ВАТ “Закарпатгаз” за січень – травень цього року становив 87,5%. Водночас непроста ситуація з підприємствами теплокомуненерго. Борги вони наростили у попередні роки. Найбільш проблемні з комунальних підприємств – “Уж-тепло” та “Мукачів-тепло”.

Вирішення проблеми по теплокомуненерго керівник краю бачить у виділенні коштів з місцевих бюджетів.

– Якщо ми даємо пільгові тарифи населенню, то влада, місцеві органи самоврядування, має за це розраховуватися. В Ужгороді таке рішення вже прийнято, – сказав Олександр Ледида.

Наразі проблемною залишається ситуація у Мукачеві. Це питання голова облдержадміністрації пообіцяв вирішити спільно з керівництвом міста.

Також Олександр Ледида доповів першому віце-прем’єр-міністрові України динаміку розрахунків закарпатців за спожитий газ. Вона свідчить, що найближчі 2 місяці населення розрахується повністю.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА

clipnews