Закарпатському краєзнавчому музею – 65!

Відкриваючи засідання, директор музею Василь Шеба сердечно привітав присутніх із цією святковою подією в житті краю. Коротко окресливши основні віхи творчого поступу працівників музею від його заснування у червні 1945 року по теперішні дні, він відзначив, що колектив сповнений прагненням працювати ще краще, наполегливіше, примножуючи набутки і традиції своїх попередників.

Відтак іменинників і всіх присутніх тепло привітав заступник голови ОДА Іван Качур і вручив групі працівників краєзнавчого музею почесні відзнаки облдержадміністрації.

Заступник голови обласної ради Василь Брензович, у своєму вітальному слові, зокрема, наголосив, що широке відзначення 65-річчя заснування Закарпатського краєзнавчого музею засвідчує: музейна справа у нашому краї на досить солідному рівні. Традиції, започатковані ще Тиводаром Легоцьким, продовжені самовідданою працею Петра Сови, когортою їх послідовників, успішно розвиваються і дають втішні результати уже у ХХІ столітті.

«Щира вдячність і шана теперішньому колективу Закарпатського краєзнавчого музею, – сказав Василь Іванович, – за те, що, зберігши набутки своїх попередників, вони домоглися того, що наш краєзнавчий став не лише візитною карткою Закарпаття, базовим для 121 громадського музею області різних форм власності, але й однією з кращих музейних установ України. Підтвердженням цього є те, що на цій Замковій горі щороку перетинаються маршрути майже 100 тисяч туристів із різних країн світу».

Василь Іванович висловив упевненість, що заходи, які передбачається провести в рамках ювілею Закарпатського краєзнавчого музею ( а це науково-практична конференція, етнічний фестиваль національних громад Закарпаття, творчі зустрічі тощо) стануть позитивним імпульсом для подальшого піднесення музейної справи в області.

Щиро привітавши нинішніх хранителів історії краю і їх шанованих попередників із цією святковою подією у їх житті, і в житті всієї області Василь Брензович вручив почесні відзнаки обласної ради.

Зокрема Почесною грамотою обласної ради за сумлінну працю на ниві розвитку музейної справи, значний внесок у збереження пам’яток історії і культури України пошановано завідувача відділу історії Закарпатського краєзнавчого музею Олену Кобаль.

Подякою обласної ради нагороджено колектив Закарпатського краєзнавчого музею, а також громадські організації: «Яношівська спілка розвитку» (Берегівський район), «Мрія-2009» (с.Косонь, Берегівського району), Фонд розвитку «Боржа» (с. Боржава Берегівського району), «Відродженя Бакти» (с. Бакти Берегівського району), «Квасівський Замок» (Берегівщина).

Відтак на урочистостях іменинників привітали зі святом: начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, голова обкому профспілки працівників культури Наталія Товтин, канцлер управління Мукачівської греко-католицької єпархії Петро Береш та інші.

Окрасою свята став виступ народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Ужгород» (худ. Керівник В. Шостак), працівників краєзнавчого музею. До речі, цьому відомому на Закарпатті і за його межами саме в ці дні виповнилося 25 років.

Василь Чорногор, Закарпатська обласна рада

clipnews