Закарпатське вино прийшлося до смаку Голові Представництва Євросоюзу в Україні

Зокрема в Ужгороді за їх участю відбулася презентація проектів в області щодо запобігання повеней, які втілювалися у життя за минулі п’ять років. Також делегація послів ЄС відвідала туристичний інформаційний центр в Берегові, який було відкрито в межах програми добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна IНТЕРРЕГ ІІІA/TACIS. За словами Йосип Торпоі, директора центру, цю туристичну установу відвідало за чотири роки понад 20000 чоловік. Наразі у планах – відкриття цілої мережі подібних центрів по всій області.

Делегація послів ЄС відвідала Закарпатський угорський інститут, Європейський угорський будинок, а потім завітала на виноробний завод “Айсберг”, де виготовляють вина торгової марки “Чизай”. Там відбулася коротка екскурсія підприємством, а потім і дегустація колекції вин. Керівництво підприємства мають надію, що у майбутньому берегівським винам вдасться вийти і на європейський ринок.

У місцевих журналістів була також можливість поспілкуватися з Послом ЄС в Україні Жозе Мануелом Пінту Тейшейра і задати декілька питань.

– Що особливого Ви сьогодні побачили на Закарпатті?

– Ми побачили, що Закарпаття – це край різних традицій, де люди різних національностей живуть разом – у мирі і злагоді. Але цей регіон, який є невід’ємною часткою України, і тому з цієї точки зору тут також є гостра потреба у різнобічних реформах, так як і по всій країні. Ви безпосередньо сусідите з країнами Євросоюзу і бачите, що вони вже пройшли процедуру реформування, а це у свою чергу позитивно позначилося на їх розвитку. Вам також слід більше проявляти власну ініціативу, розвивати власну інфраструктуру, аби приваблювати туристів. І це буде конкретним кроком для покращення існуючої ситуації. Ви ще маєте велику перевагу для приваблювання інвестицій, створення нових робочих місць. Бо знаходитесь поруч з європейськими ринками, це зручно для експорту ваших товарів, а вартість робочих рук є досить низькою. Однак потрібно створити більш сприятливий клімат, розробити нормативну законодавчу базу, аби це сприяло для розвитку комерційних підприємств.

– Перебуваючи у нашому краї, Ви відчули значну різницю з країнами Європи?

– Ми почуваємо себе тут як у Європі, хоча це ще досить бідний регіон, а інфраструктура тут досить слабо розвинута, і рівень життя людей гірший. Однак люди – це безперечно європейці. А культура і природа також нічим не відрізняється від звичайної європейської.

– Нещодавно новий президент України заявив, що вже найближчим часом ЄС може відмінити візовий режим для українців. Наскільки реальні такі обіцянки?

– Існує певний порядок речей, які потрібно для цього здійснити Україні. Мається на увазі існуючі проблеми, пов’язані з нелегальною міграцією, нелегальною торгівлею. Слід також подбати і про безпеку – в тому числі пов’язану з паспортизацією, запобігти підробкам документів. Тобто є певні проблеми, які слід спочатку вирішити. Звісно ЄС буде у цьому допомагати, але і сама Україна має прискорити цей процес. Якщо реформи, які нам обіцяють, відбудуться, а Україна стане більш стабільною країною – все це сприятиме лібералізації візового режиму. Якщо ж цього не станеться, то чи слід взагалі було давати якісь подібні обіцянки…

Олександр Ворошилов, Закарпаття онлайн

clipnews