В Ужгороді запроваджують нову схему організації дорожнього руху

Це місце, більш відоме в народі як «коло біля «Осетії», є одною зі стратегічних автомобільних розв’язок нашого міста, бо фактично з’єднує обласний центр із напрямком на західні ворота України — Чоп та КПП «Тиса».


Річ у тім, що на відміну від прийнятих у світі норм транспортний рух на цьому колі здавна здійснювався за принципом другорядності: ті, хто рухався кільцем, мали поступатися дорогою всім, хто наближався до кола з інших напрямків — з перелічених дотичних вулиць.


І якщо місцеві мешканці давно пристосувалися до такої ситуації, то з приїжджими автотуристами тут подеколи траплялися казуси. Особливо дошкульною ця невідповідність світовій практиці ставатиме в умовах, коли дедалі зростатиме потік іноземних туристів у зв’язку з проведенням в Україні футбольних змагань Євро-2012.

Тож аби рух на цій відповідальній ділянці організувати відповідно до сучасних міжнародних норм, було розроблено нову схему, затверджену керівництвом міста. Віднині «коло біля «Осетії» для транспортних засобів, які рухаються по ньому, є головною дорогою, а вулиці Минайська, Грушевського та Бородіна по відношенню до цього кола є другорядними.


Як повідомив нам начальник міського відділу промисловості, транспорту, зв’язку та питань державно-технічного нагляду Володимир Талісман, вказані зміни руху впроваджуються на підставі рішення №189, ухваленого міськвиконкомом Ужгородської міської ради 23.06.2010. Крім того, вирішено запровадити організацію дорожнього руху з круговим рухом на перехресті вулиць Заньковецької-Легоцького-Тлехаса, а на перехрестях вулиць Можайського-Минайської та Руської-Робочої облаштувати світлофорні об’єкти. З огляду на ухвалені рішення, ВДАІ та АТП з обслуговування м. Ужгорода ВДАІ ГУ МВС України в Закарпатській області мають розробити відповідні схеми організації дорожнього руху та подати їх на затвердження до 1 серпня поточного року, а Департамент міського господарства з підрядною спеціалізованою організацією ДП МВС “Закарпаття-світлофор” забезпечать виконання робіт з облаштування дорожньої інфраструктури. Володимир Талісман закликав водіїв буди максимально уважними до цих змін.


З таким же закликом до водіїв звернувся й відділ організації дорожнього руху Закарпатської обласної державтоінспекції. Тут повідомили, що задля допомоги водіям на цьому перехресті впродовж кількох днів чергуватимуть наряди працівників ДАІ.


На запитання кореспондента щодо кільцевого руху на площі Богдана Хмельницького та площі Дружби народів обласного центру, то тут доцільність змін у організації руху оцінюватимуть на основі комп’ютерного моделювання. Вузьке місце проблеми фахівці обласного ДАІ вбачають у недостатньо широкому транспортному мості, що суттєво перешкоджатиме організувати подібну сучасну розв’язку вже найближчим часом.


Крім того, нам повідомили, що впродовж суботи 26 червня в новому районі Ужгорода буде перекрито рух вулицею Капушанською на відрізку між вулицями Чорновола та Легоцького. Причина — роботи з заміни інженерних комунікацій. Через це рух з боку Сторожниці до центру міста буде організовано через вулицю Чорновола в напрямку ЗакДУ.


ДАІ просить мешканців вулиці Чорновола на період ремонтних робіт не паркувати власний автотранспорт на проїжджій частині вулиці Чорновола.


Вл. інф.


clipnews