В Ужгороді відкрилася виставка внучки одного із засновників школи закарпатського живопису Антона Кашшая

алановита художниця, на думку багатьох критиків, вихована на мальовничій культура діда і яка при цьому зуміла довести власну самобутність.

Виставку вже віднесли до значимого події культурного життя області в цьому році. За словами голови Спілки художників Закарпаття Бориса Кузьми, на полотнах Ольги Кашшай вдало опоетизована заповідні куточки нашого краю, улюблене місто художниці Ужгород, його архітектура і особливий шарм.

Ольга заявила про себе як про художника – пейзажиста, що у своїй творчості продовжує самобутні традиції представників Закарпатської художньої школи. Своєрідне колористичне рішення картин вводить глядача у світ майстрині і передає відповідне відчуття. Кожна робота насичена фарбами, повітрям, образами, любов’ю і щирістю.

Як зазначила сама художниця, вона любить малювати все, пропускаючи побачене крізь призму власного світосприйняття. На полотнах Ольги легко вловити настрій автора. Він легкий, як весняний вітер, що увібрав радість життя.

Художниця віртуозно і професійно працює з фарбами. Крім того, Ольга Кашшай надзвичайно патріотичний художник – всі її картини зображують закарпатські села, гори, поля, поля, сади, квіти. Ці образи міг створимо людина, небайдужа до свого краю, людина, з трепетом, повагою і любов’ю ставиться до своєї землі. Втім, цінність робіт Ольги Кашшай визначається не жанром, а значимістю художнього образу.

На виставці представлені й жанрові роботи художниці. Це картини-спогади з дитинства, то, що так чи інакше залишають слід у творчості людини.

«Персональна виставка – це завжди знакова подія в житті майстра, це його творчий звіт. Особливо відповідальним це для художниці з таким знаменитим прізвищем. Однозначно, що ім’я Кашшая відроджується і продовжується в новій іпостасі », – зазначив Борис Кузьма.

“Репортер”, фото Павла Білецького

clipnews