В Ужгороді відбувся турнір пам’яті чемпіона світу з шахів Тиграна Петросяна

Основна боротьба розгорнулася між кмс Владиславом Тібою, першорозрядниками Андрієм Вачілею, Лесею Волковою, Глібом Ільїним, Віктором Ладижцем, Олександром Решетарем, Наталією Федакою, Русланом Русином, Олександром Бако з Мукачева, Микитою Найгебавером, Олексієм Остриковим, Костянтином Крихтіним із Ужгорода, Іваном Сочкою, Марком Гичкою з Виноградова та Іриною Шуста з Волівця.

Серед цих 15 шахістів наймолодшим був 10-річний мукачівець Сашко Решетар, а найстаршим – Владислав Тиба, Микита Найгебавер, Іван Сочка, Олександр Бако, яким у цьому році виповниться по 14 років. Рівно без зривів усі тури пройшов Владислав Тиба – шість перемог і одна нічия. Набравши 6,5 очок із 7 можливих, мукачівець упевнено посів перше місце.

На півочка від переможця відстав його земляк Андрій Вачіля. Третє місце в талановитого ужгородця Микити Найгебавера – 5,5 очок. Леся Волкова та Гліб Ільїн набрали по 5 очок, але за коефіцієнтом Бухгольця четверта – Волкова. Це високий показник для дівчинки, якій 11 років виповниться наприкінці листопада. Вдалим потрібно визнати виступ Олександра Решетаря з Мукачева, який із 4,5 очками посів восьме місце.

Високим потрібно вважати 12-18 місця 7-річного Ярослава Щербака зі Сваляви, який у боротьбі з набагато старшими шахістами зумів набрати 4 очки. Ужгородка Катерина Соловей, яка у цьому році святкуватиме 7 рік народження, у поєдинках із хлопцями зуміла набрати 2 очки, що теж потрібно вважати хорошим результатом.

Усі призери турніру нагороджені грамотами, медалями та пам’ятними призами. Спеціальні призи отримали Славко Щербак та Катя Соловей за найкращі результати серед наймолодших.

Як бачимо за результатами, на даний час в області найсильніші юні мукачівці. На жаль, Ужгород йде на рівні Виноградова (До речі, це комплімент виноградівцям).

Загалом, турнір показав, що у нас є доволі велика група здібних шахістів, із якими потрібно працювати. За кілька років талановита молодь буде підпирати наших кращих досвідчених шахістів, дехто, можливо, досягне й гросмейстерського рубежу. У всякому разі задатки для цього є в багатьох.

“СпортТайм”

clipnews