В Ужгороді у концесію передадуть усі комунальні об’єкти — крім міської друкарні, БТІ та ритуального підприємства

Щоб уникнути кривотлумачень, міський голова відразу пояснив: усе майно підприємств залишається у власності міста (воно просто передаватиметься в оренду), його балансову вартість, насиченість технікою, матеріалами й нерухомістю ніхто не має права зменшити.

Боятися різкого зростання тарифів теж не варто, бо порядок їх затвердження — через громадські слухання, рішення виконкому і т. д. — ніхто не міняв.

Тож ідеться лише про те, щоб витрати бюджету на ці КП перекласти на ефективного приватника, котрий захоче взяти їх у концесію та інвестує в них кошти. От тільки чи знайдуться бажаючі — ще питання.

Сергій Ратушняк пропонував зайнятися цим будь-кому з депутатів, підприємців. Щоправда, передачу в концесію Водоканалу, “Ужгородліфта” й “Уж-тепла” слід узгоджувати через Кабмін, та на державному рівні такі кроки зараз підтримуються. Для кожного об’єкта укладатиметься окремий концесійний договір, який у разі невиконання розриватиметься. До слова, реальні приклади концесії в Ужгороді є, і вони довели свою ефективність. Усі шкільні їдальні давно передані приватникам, і місто не витрачає гроші на зарплату персоналу, як колись^ збиткове підприємство, яке опікувалося платними автостоянками, замінили ізраїльські інвестори, котрі завезли сюди сучасні паркомати та ще й наповнюють, хоч і потроху, міський бюджет.

Депутати аргументи сприйняли і дружно проголосували за згаданий проект.

Також було прийнято рішення, внаслідок якого Водоканал, що потребує розширення території для обслуговування (є відповідні приписи контролюючих служб, зокрема пожежників), обміняє свої приміщення та 37 соток на Митній на набагато кращий, умебльований та обладнаний сучасним зв’язком офісний комплекс із понад гектаром виплаченої землі в більш віддаленому місці. Подібної операції потребує і “Міськсвітло” (до слова, реорганізоване в п’ятницю в “Уж-світло”), та поки нема підходящої бази для обміну.

Ще депутати ліквідували аптечний пункт на вул. Легоцького, щоб розширити сусідню поліклініку сімейного типу, куди інвестор хоче закупити обладнання на мільйони гривень. Частину площі віддадуть під абонвідділ Водоканалу — такі у вигляді малих архітектурних форм розташуються в усіх мікрорайонах.

“Ужгород”

clipnews