В Ужгороді та Мукачеві “бомблять” об’єкти, котрі охороняють приватні фірми

Ужгородці пам’ятають розбійний напад на «Брокбізнесбанк», де нападники поранили двох працівників цієї фінансової установи. Там несли службу приватні охоронці, котрі, звісно ж, не змогли вчинити жодного опору зловмисникам. Здавалося б, це повинно послужити уроком для багатьох банківських керівників. Але свіжі факти, коли з вини «недержавників» потерпіли їхні клієнти, свідчать про супротивне.

…У нічну пору, пошкодивши врізні замки на вхідних дверях, в офіс одного з мукачівських товариств проникли непрошені гості, котрі викрали звідти три дорогі ноутбуки, монітор до комп’ютера та десять подарункових наборів. Нічних зухвальців не зупинила навіть металева шафа, дверцята якої вони відігнули. Збитки, завдані фірмі, сягнули понад 60 тисяч гривень. Інший випадок — на одну з автозаправок на Ужгородщині зайшли троє невідомих у масках і, погрожуючи оператору та заправнику предметом, схожим на пістолет та дерев’яною палицею, забрали з каси усі гроші. Як у першому, так і в другому випадках об’єкти охороняла одна й та ж приватна фірма. Коментарі, як мовиться, зайві.

За словами правоохоронців, такі проколи в роботі згаданих «недержавників» траплялися й раніше.

– Думається, що вищевказані факти стануть добрим уроком для власників фірм, котрі вирішили зекономити, наймаючи для охорони свого майна не державні охоронні фірми, – зауважує начальник управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Олександр Конюшок. – Найперше хочеться наголосити, що у нас також існує гнучка система розрахунку і пільги для своїх клієнтів. Тут доречно згадати відоме прислів’я: скупить платить двічі. Хто з нами працює, зазвичай задоволений нашими послугами. Тому перш ніж обирати охоронну фірму, варто добре помізкувати. Адже на відміну від недержавних охоронників Державна служба охорони несе повну відповідальність за збитки, котрі власник об’єкту зазнає з вини правоохоронців. Саме тому значна частина найпотужніших підприємств Закарпаття успішно співпрацює з ДСО. У нас — висококваліфіковані фахівці, а на ринку охоронних послуг ми вже майже 60 років.

Іван ЛАДЖУН, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області

clipnews