В Ужгороді приватна фірма “забула” сплатити ПДВ на суму 3,6 млн. грн.

Директор та головний бухгалтер – мешканець обласного центру Ш.

Кримінальна справа розслідується прокуратурою м. Ужгорода.

Встановлено, що протягом січня-травня 2009 р. невстановлені особи, переслідуючи злочинний намір із здійснення фіктивного підприємництва та незаконного відшкодування ПДВ, від імені ужгородця Ш. зареєстрували приватне підприємство “Н”.

Продовжуючи злочинні дії, спрямовані на незаконне відшкодування ПДВ з бюджету, службові особи підприємства упродовж 2009-2010 років оформили фіктивні угоди про нібито придбання та продаж сільгосппродукції. За період грудня 2009 р., січня та лютого 2010 р. обсяги поставок ПП “Н” сформовано за рахунок проведення фіктивних операцій із запорізьким товариством “А”. У свою чергу, обсяги поставок та сум податкових зобов’язань ТОВ “А” за ці періоди становлять 17,8 млн. грн., що дало змогу запорізькому товариству незаконно зменшити суму податкових зобов’язань перед бюджетом.

Внаслідок протиправних діянь службових осіб ужгородського підприємства сума несплаченого ПДВ становить 3,6 млн. грн. Крім цього, як вбачається з матеріалів перевірки, сума податкового кредиту ПП “Н” в розмірі 3,6 млн. грн., сформована за рахунок сум ПДВ, що виникли на підставі фіктивних угод з підприємствами-банкрутами.

clipnews