В Ужгороді побувала делегація з німецького міста-побратима Дармштадта

– Офіційна дружба Ужгорода з Дармштадтом триває десь з 1992 року, – розповів у вітальному слові до німецьких гостей заступник міського голови Федір Апшай. За цей час встигли не лише обмінятися різного роду делегаціями, але й відправляли один до одного дітей і, навіть, створили спільні ужгородсько-дармштадські сім’ї.

– Ми не випадково приїхали в Ужгород на дві години раніше, каже керівник німецької делегації.– Завжди не вистачає часу аби добре роздивитися ваше чудове місто. Проїхавши Галичину й Буковину, ми зупинилися тут, аби отримати нові враження від спілкування з ужгородцями і передати їх своїм землякам.

Відтак дармштадці згадали про архітектора й митця Йозефа Ольбрахта, котрий ще 80 років тому говорив про Європу як спільний дім і закликав німецькі міста брататися з містами Східної Європи.

Віллі Франс – представник німецької делегації, котрий 20 років тому першим відвідав Ужгород, аби домовитися про побратимство поділився своїми спогадами.

– Ідея побратимства виникла після розпаду СРСР, – розповідає Віллі. – Тоді Дармштадт був першим німецьким містом, яке започаткувало дружні відносини з містами Прибалтики, Польщі, України і не тільки. Це недуже віталося у Німеччині. Тай на кордонах з країнами колишнього СРСР, і України нас спеціально годинами випробовували на міцність. Зараз же ця дружба вже є міцною і немає таких перешкод.

На завершення офіційної зустрічі делегація подарувала Ужгородській міській раді альбом з архітектурними експонатами Дармштадту, натомість отримавши подібний подарунок із зображенням родзинок Ужгорода.

До слова, незабаром у Дармштадті відбудеться символічна хода всіх його міст-побратимів, у якій візьме участь і керівництво міської ради обласного центру Закарпаття.

Павло Білецький

clipnews