В Україні знову подорожчають цигарки

Набуття чинності нового Податкового кодексу України може призвести до подорожчання сигарет до 1 гривні за пачку.


Про це заявив Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.


У цілому, говорить експерт, за умови, що безподаткова частина вартості залишиться незмінною, прийняття Податкового кодексу може призвести до зростання цін на сигарети малої та середньої вартості приблизно на 50 копійок за пачку, а на дорогі марки сигарет – до 1 гривні за пачку.


Експерт нагадав, що згідно з прийнятим 20 травня Верховною радою Закону (законопроект N6337) (ще не підписаний президентом), ставки акцизу на сигарети з фільтром повинні підвищитися: специфічна – з 69 до 90 гривень на 1000 штук, адвалорна – з 20% до 25% , мінімальна – з 115 до 150 гривень на 1000 штук.


У той же час, проект нового Податкового кодексу пропонує залишити специфічну ставку на колишньому рівні – 69 гривень, але при цьому підвищити адвалорну ставку до 36%, а мінімальну ставку підвищити до 170 гривень. Для сигарет без фільтра пропонується підвищити мінімальну ставку з 57,5 гривні до 85 гривень. Також пропонується ввести акциз на тютюнову сировину (12 гривень за 1 кілограм, зараз ставка є нульовою) і ряд інших змін.


Таким чином, у разі підписання президентом згаданого закону, для сигарет з фільтром середньої вартості (наприклад, Bond) вартість виросте з нинішніх 6,25 гривні до 7,35 гривні після 1 липня, а у випадку прийняття Податкового кодексу – до 7,80 гривні за пачку.


Дешеві сигарети з фільтром (наприклад, “Отаман”), підрахував Красовський, подорожчають відповідно з 4,75 гривні до 5,60 гривні і 6,10 гривні за пачку. Дорогі сигарети з фільтром (наприклад, Marlboro) подорожчають відповідно з 9,00 гривні до 10,30 і 11,30 гривні за пачку.


Крім того, припускає експерт, введення акцизу на тютюнову сировину може підвищити вартість сигарет ще приблизно на 20 копійок за пачку.ЛігаБізнесІнформ

clipnews