Уряд пообіцяв місцевим бюджетам більше грошей

Новий Бюджетний кодекс передбачає збільшення прибуткової частини місцевих бюджетів.


За словами Галини Карп, директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, по новому Бюджетному кодексу в 2011 році місцеві бюджети отримають додатково близько 23 млрд гривень.


З цих грошей 9,5 млрд гривень отримають столиці – Київ і Сімферополь, 10 млрд грн – міста республіканського і обласного значення, 1,6 млрд грн – райони, 1,6 – села і селища.


Додаткові прибутки місцеві бюджети отримають в результаті передачі їм частини прибутків держбюджету. Так, за словами Карп, до місцевих бюджетів передадуть близько шести видів загальнодержавних податків і зборів, крім того, вони отримають частину податку на прибуток.


Карп також повідомила: “З метою стимулювання органів місцевого самоврядування до вступу загальнодержавних податків і зборів, планується 50% від перевиконання загальнодержавних податків і зборів по двох видах – це податок на прибуток і акцизний збір – також зарахувати до місцевих бюджетів, але до загального фонду”.


Як повідомлялося, Київська міська рада прийняла міський бюджет на 2010 рік з прибутками 16,051 млрд. гривен і витратами 16,118 млрд гривен.
clipnews