Український культурний центр відродиться у словацькому Пряшеві

Сьогодні на Закарпатті лише за офіційними даними проживає більше 6 тисяч словаків. Більша частина – в Ужгороді та районі.

Словацька громада смт. Середнє налічує близько 700 селян. Разом із ними проблемні для нацменшини питання обговорювали керівник краю Олександр Ледида, його словацький колега Петер Худік та почесний консул України в Словаччині Станіслав Обіцький. Зокрема, мова йшла про сприяння в отриманні віз, щоб українські словаки могли відвідувати родичів у Словаччині.

Також піднімалось питання спрощення перетину кордону транспорту з гуманітарними вантажами для словацької нацменшини Закарпаття. Разом із тим, найактуальнішим питанням сьогодні залишається завершення будівництва словацької школи в Ужгороді:

– Аби ввести школу в експлуатацію, нам необхідно ще 5 млн. 300 тис. грн. Було прийнято рішення, що половину цих коштів виділить обласна влада, іншу частину – наші словацькі партнери. Впевнений, свої зобов’язання ми виконаємо вже найближчим часом, – зазначив керівник області Олександр Ледида.

На тому, що по завершенню будівництва школи Ужгород стане культурно-освітнім центром словацької громади в Україні, наголосив і голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік:

– Ми плануємо відтворити український культурний центр в Пряшеві. Закарпаття ж вважаємо освітнім осередком української словацької громади. Про це, зокрема, свідчить будівництво першої і єдиної в Україні словацької школи.

На завершення зустрічі, Петер Худік запропонував представникам словацької нацменшини Середнього скласти перелік проблемних питань, пообіцявши допомогу у їх вирішенні. Сприяння в цьому, запевнив Олександр Ледида, буде і з боку обласної влади.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації

clipnews