У закарпатському Пушкіно святкували день народження …Пушкіна!

На святкові урочистості приїхав Генеральний Консул Росії у Львові Євген Гузєєв, який висловив щиру вдячність закарпатцям за збереження пам’яті про великого поета. В дар шкільній бібліотеці він передав розкішні багато ілюстровані видання: словники, підручники, довідники, енциклопедії

У селі є пам’ятник поету, а в школі створено музей Олександра Пушкіна. Керівник Закарпатської філії Київського славістичного університету Людмила Несух та професор Валерій Провозін для експозиції унікальний експонат – збірку творів Пушкіна, видану аж у 1856 році, а також інші цікаві речі.

Під час святкування сільський голова Василь Вегеш привітав усіх гостей.

В Україні є лише три населених пункти, які нагадують про російського поета, два з них в Криму і один на Закарпатті. Як зазначила під час короткого екскурсу в історію села вчитель-філолог, дослідник-краєзнавець та головний хранитель та опікун сільського музею О.С.Пушкіна Ганна Нірода, село було засноване на початку минулого століття. «У жовтні 1926 року вісім верховинців з села Синевір прийшли у долину річки Тиса у пошуках місця, де можна було б зайнятися землеробством. Вони викупили ділянку ліса і почали рубати вікові дерева, викорчовувати пні, орати землю… Невдовзі перші 36 сімей заснували село, яке досить довго не мало власної назви. Але вже у 1937-у, коли відзначалося 100-річчя загибелі поета, старожили зібралися у хаті війта і після тривалих суперечок усі погодилися на назву Пушкіно. Так у далекому куточку Закарпаття, на території, що тоді належала Чехословаччині, виник населений пункт з поетичним ім’ям», – сказала вона.

Європейський медіа-центр з посиланням на “ГалІнфо”

clipnews