У школах Закарпаття вивчатимуть творчість письменника і краєзнавця Василя Пагирі

У цьому посібникові мова йде про краєзнавця, науковця, письменника, перекладача, поета, дослідника літератури Закарпаття, доброго знавця її історії, Почесного громадянина Мукачева. Світ Василя Пагирі, одного з найвизначніших діячів нашого краю другої половини ХХ століття, черпає силу й наснагу на предківських грунях. Характерною ознакою творчого інтересу письменника є філософське заглиблення в суть людського буття в усіх його вимірах, в тому числі й фольклористиці.

В умовах формування нового українського суспільства оцінка і використання творчого спадку письменника бачаться особливо важливими. Вивчення в школах творчості Василя Пагирі – хай навіть тільки в рамках кількох уроків, відведених на літературу рідного краю, – стане вагомим засобом формування у підростаючого покоління високих естетичних ідеалів, любові до отчої землі.

Як додаток до раніше виданих праць Василя Пагирі вийшли дві книжки його нарисів, статей, рецензій на його книжки, есеї. Це “Серце диктує перу” та “10 сторінок золотого фонду”,в яких подано основні праці письменника. В повісті-щоденнику “Перед світанком” Василь Пагиря розповідає про свої страдницькі дороги під час другої світової війни по фашистських концтаборах в Данії. Автор повісті зацікавив працівників Національного музею історії Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, які звернулися до нього з проханням передати на постійне державне зберігання матеріали воєнного періоду, записані в концтаборах. Вони були представлені на виставці “Карпатська Україна в пошуках історичної долі 1938-1945 років”, що працювала в Києві.

За дорученням голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди управління освіти і науки Закарпратської ОДА готує нинішнього року видання посібника з вивчення творчості Василя Пагирі.

Світлана Басараб, вчитель Мукачівської ЗОШ № 11, “Мукачівська Ратуша”

clipnews