У Римі в українській базиліці Святої Софії виступив хор хлопчиків і юнаків із закарпатського Мукачева

За підсумками експертної ради ЗМІ закарпатського щорічного рейтингу хорова школа хлопців та юнаків очолювана відомим диригентом і композитором, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Волонтиром стала лауреатом “Лідер року – 2009” в номінації “Культурно-просвітницька діяльність”.

Поціновувачі мистецтва вважають цей хор справжньою культурною візитівкою Закарпаття у світ широкий. Особливо приємно, що поряд з учнями школи в хорі співають її колишні випускники.

Ось і нещодавно на запрошення парафії Собору святої Домітілли міста Латині хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи здійснив тижневу концертну подорож до Італії.

Місто Латина привітно зустріло колектив з України.

– Для того, щоб якомога детальніше пізнати Італію, і в першу чергу Рим, доводилось прокидатися о шостій годині ранку, та ми не шкодуємо, адже встигли побачити чимало історичних пам’яток. Хлопці настільки прониклись відчуттям історичної величі і давнини, що все інше відійшло на другий план, – каже Володимир Волонтир.

– Приємно було бачити, що з виступу до виступу учасники хору проникались високою духовністю, усвідомлювали, що своєю творчістю доносили до слухачів частинку України, – відмітив він.

Під час перебування в Римі хор виступив з концертом духовної музики в базиліці Святої Софії – центральній українській церкві. Серед слухачів, які того вечора побували на дійстві, було багато українців. Вони слухали земляків зі сльозами на очах. Ректор базиліки отець Іван Музичка в своєму слові подяки порівняв хор з Мукачева з хором Олександра Кошиця, котрий в 1919-ому році було відправлено за кордон, щоб на повний голос заявити про Україну.

– Дуже важливо на сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави заявляти про Україну так, як це робите Ви, – сказав він у своєму зверненні до українського хору.

Хор хлопчиків та юнаків з успіхом виступив в одній з чотирьох найбільших базилік міста Риму – Санта Марія Маджоре. Після концерту в цій Папській Базиліці до учнів школи звернувся Єпископ Іреней Білик, знана особа у духовному світі, який висловив своє захоплення концертом хору з України та побажав колективу хлопцям нових звершень. Якщо ж говорити про всю подорож, то вона була сповнена відчуття свята, гармонії душі. Хлопчики та юнаки навіть при відвідинах історичних пам’яток не могли стримали своїх захоплень і втілювали їх у спів. Так, в Пантеоні мукачівські хористи виконали ряд композицій, чим привернули увагу та викликала захоплення як італійців так і іноземних туристів.Приємно усвідомлювати, що в нас є справжні патріоти та ентузіасти, для яких мистецтво та Батьківщина – єдина цінність. Побажаймо хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи невичерпної енергії, наснаги та здійснення творчих задумів та планів.

Іван Гарагонич, Мукачево

clipnews