У пункті пропуску “Тиса” виявили вантаж “лівих” виробів для ремонту шин на 857 тис. грн.

Товар, який намагалися завезти за неправдивими документами, виявили інспектори митниці спільно з працівниками Служби безпеки України.

Згідно поданих до оформлення документів, водій вантажного автомобіля “VOLVO”, яким керував громадянин України, віз у напівпричепі 20 тон вантажу за найменуваннями “кільце протекторне” та “прокладочна гума”. Продавцем товару значилася італійська фірма, а доставлявся він для столичного приватного підприємства.

Вартість вантажу перевізник задекларував на суму 26,5 тисяч доларів. Однак, в ході проведення митного-прикордонного огляду, який здійснювався спільно з співробітниками СБУ, було встановлено, що перелік найменувань вантажу не відповідає відомостям, заявленим в документах. Окрім задекларованих товарів у напівпричепі було виявлено вироби з вулканізованої гуми, протекторні кільця для відновлення гумових шин, прокладочну стрічку з вулканізованої гуми, протекторні заготівки та клеїльний препарат.

Після проведення відповідних розрахунків митники встановили, що вартість товару складає 857 тисяч гривень. Відповідно загальна сума митних платежів, які підлягають сплаті при ввезенні на територію України складає 226 тисяч гривень (замість 49 тисяч при задекларованій вартості). Якби за заявленими документами товар вдалося ввезти, державі були би нанесені збитки в сумі 177 тисяч гривень.

Оскільки громадянин України вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України товару, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання Чопській митниці документів, що містять неправдиві дані, митницею складено протокол про порушення митних правил. Вантаж та автомобіль з напівпричепом вилучено до рішення суду.

clipnews