У Мукачеві підприємці протестували проти свавілля податківців і просили захисту у влади

На центральній площі Мукачева зібралося кілька сотень мукачівців. Як заявили організатори, захід здійснений після численних звернень мукачівських підприємців, зокрема працівників ринків.

Приватників стурбували чутки про додаткові перевірки з боку податківців та введення нових пунктів в графі оподаткування, про які йшлося на недавніх семінарах, що проводили податківці.

Зокрема, підприємців обурила потреба вести податковий зошит, який, за їх словами, потребує знань бухгалтерії. Нововведення потребують і знань програм Excel, та 1С. Як відомо, працівниками малих підприємство є молоді люди, часто одразу після школи, які не мають елементарних економічних знань. Щоб дотримуватися нових правил, підприємцям доведеться наймати бухгалтерів, вчитися самим, і навчати своїх підлеглих працювати у програмах Excel та 1С, а це додаткові кошти, яких підприємці у час затяжної економічної кризи не мають. Якщо ж не дотримуватися цих нововведень з боку податкової будуть застосовуватися санкції.

Як зазначив Олександр Гокс, заступник голови Мукачівської міськрайонної спілки підприємців, у жодному регіоні України немає перевірок, Закарпаття, за його словами, стало експериментальним, тому що в області люди занадто терпеливі і завжди мовчать:

“Але ми хочемо щоб нас почули, – наголосив Гокс, – ми хочемо, щоб більшість податків залишалося в місті і йшли на благоустрій Мукачева!”

Як вирішення проблем підприємців було запропоновано об’єднуватися у профспілки:

“Коли ми поодинці – нас легко “з’їсти”, – зауважив Ігор Капітан, один з організаторів заходу, – ми повинні створити сильну, впливову структуру, подібну до МВС і податкової, щоб захищати свої права. Тоді з нами будуть рахуватися і думати як зробити, так щоб нам було легше, а не як нас задавити”.

Мітингувальники відродили вже призабуте гасло:” Разом нас багато – нас не подолати”.

Учасники протесту озвучили Звернення до Президента України та інших високопосадовців з вимогами, що повинні полегшити існування підприємництва в Україні.

Як заявив Олексій Фозекош, голова правління Мукачівської міської асоціації адвокатів, у податковій пообіцяли не проводити перевірок саме по спрощеній системі до врегулювання ситуації на законодавчому рівні.

У коментарі порталу журналістам Ігор Капітан, заступник голови Спілки підприємців, зазначив:

“Люди злякалися інформації з податкової, про перевірки з першого числа. Не можна так одразу “кидати у воду” і казати “пливи”. Потрібен час на нововведення, а не сказати “ти зроби так, інакше я завтра прийду і оштрафую тебе”. У нас була мета – дати зрозуміти людям, що по одному важко працювати, тому потрібно об’єднуватися. Підприємці мають працювати, а ми будемо їх захищати.

Звернення, яке було сьогодні озвучене, ми передамо меру, щоб на черговій сесії депутати нас підтримали, допомогли врегулювати ситуацію що склалася. Ми впевнені, що реакція з боку влади буде, адже вона хоче навести порядок, а робити це треба поступово, особливо під час кризи”.

Мукачево.net

clipnews