У Мукачеві міліція влаштувала екскурсію для школярів

До керівництва Мукачівського міського відділу міліції наприкінці шкільного навчального року звернулися педагоги Мукачівського ліцею (з юридичним нахилом навчання), щоб для учнів навчального закладу провести екскурсію до правоохоронного органу міста.

Популярність подібних екскурсій до підрозділу ОВС, який охоче відкриває двері для маленьких гостей, самі вчителі пояснюють комплексним впливом заходу на кожну дитину. Адже ця екскурсія справляє водночас як виховний, так і пізнавальний ефект і навіть співвідноситься з окремими аспектами шкільної програми.

Переступивши поріг міліції, діти ніби заворожені дивилися навкруги, їх цікавило все: куди поступає дзвінок, якщо набрати “102”, як виїжджають на місце пригоди працівники міліції, як розшукують злочинців та, певна річ, де їх тримають. Все по черзі діти дізнавались, та цікаво й допитливо слухали. Звичайно, неабияку зацікавленість у них викликав ізолятор тимчасового тримання Мукачівського МВ ГУМВС.

Начальник ІТТ підполковник міліції Олександр Лазар відповів на всі їхні запитання: як живуть, харчуються, де ночують, чим щоденно займаються люди за гратами. Також учні побачили спеціальну машину, на якій перевозять під конвойним наглядом затриманих, дізналися чим займаються слідчі, працівники сектору дізнання, кримінальна міліції у справах дітей та ін.

Правоохоронці, у свою чергу, також зацікавлені в такій увазі з боку юних співгромадян. Декого, можливо, побачене утримає в майбутньому від якихось злочинних намірів, а були й такі, які відразу виявили бажання в перспективі служити в органах внутрішніх справ. І вже у всякому разі, у кожному дитячому серці оселиться повага до непростої і дуже потрібної праці міліціонера.

Наталія Машіко, Мукачівський МВ ГУМВС України в Закарпатській області

clipnews