У Держдумі РФ наполягають на офіційному статусі російської мови в Україні

Депутат Державної думи РФ від провладної партії “Єдина Росія” Сергій Марков заявив, що питання про статус російської мови не є внутрішньою справою України.

Таку думку він висловив, виступаючи на круглому столі на тему: “Україна – Росія: підсумки півріччя”.

“Питання мови – це не питання внутрішніх справ України, оскільки за питанням про правовий статус російської мови стоїть інша проблема – проблема прав людини, рівність громадянських і політичних прав двох найбільших громад України – російськокультурної й українськокультурної”, – сказав Марков.

Він переконаний, що “російськокультурна” частина України більша, й саме тому Віктор Янукович виграв президентські вибори.

На його думку, рівність прав цих двох найбільших громад має бути зафіксована в державному статусі двох мов – російської та української. При цьому Марков вважає, що на сьогодні внести відповідні поправки до Конституції України неможливо. Депутат Держдуми підкреслив, що при цьому становище української мови не повинне бути ослаблене.

Він також зазначив, що нова влада України підготувала цілий блок рішень, які повинні зменшити напруженість із мовного питання. Зокрема, можливість навчатися російською мовою, одержувати відповіді в суді російською мовою, заповнювати російською мовою податкові декларації й подібні документи.

“Це робитиметься не для західних областей, а для областей Південного Сходу, де кількість людей, які заявляють, що їм потрібна російська мова, досить велика”, – сказав Марков.


Нагадаємо, спецпредставник президента Росії Михайло Швидкой раніше заявив про необхідність повернення російській мові статусу офіційної в Україні, оскільки в країні “історично склалася двомовна культура”.


Верховна рада має намір ухвалити законопроект, що надасть особливий статус регіональних в Україні 13-ти мовам національних меншин, зокрема російській.


Крім того, раніше кримський парламент ухвалив постанову про використання російської мови як регіональної.УНІАН


clipnews