Сергій Ратушняк : «Як українець, патріот і громадянин, я хочу, щоб ця влада була дієвою і дієздатною, щоб їм вдалося…»

Урочиста частина органічно продовжилася розмовою про справи міські. Сергій Ратушняк розповів журналістам про наміри мерії провести передачу усіх комунальних підприємств у концесію, що є важливим моментом у реформі комунальної сфери будь-якого міста. За приклад міський голова назвав паркінгову службу, яка раніше не тільки не приносила кошти, а й потребувала їх з міського бюджету на друк паркувальних талонів й була збитковою. Нинішня міська влада зробила цю службу прибутковою, а віддавши іноземній компанії місто почало отримувати прибуток, що вимірюється сотнями тисяч гривень.


Колишні шкільні їдальні, які раніше також були на бюджетному утриманні ( 40 закладів отримували з міського бюджету 2 млн. 400 тис. грн. на рік) віддали в оренду, а зекономлені кошти направили на енергоощадні технології й котельні. Це також зразок концесії.


Вона передбачає передачу в експлуатацію фізичним і юридичним особам на певний строк підприємств й інших господарських об’єктів, що належать державі чи муніципалітетам. Концесією називають також саме підприємство, організоване на основі такого договору. При цьому майно залишається муніципальною власністю, за концесійним договором визначаються терміни його експлуатації, стабільна балансова вартість, технічне й матеріальне забезпечення.


До речі, у концесії на сьогодні немало також медичних та освітянських закладів, ось тільки юридично вона ще не оформлена, а доплата з бюджету йде їм як преміальні та бонуси, додав міський голова.


На місто очікують також інші новозміни. У кожному житловому масиві невдовзі мають появитися абонентські пункти Водоканалу у вигляді малих архітектурних форм, які Водоканал, зокрема, збудує у мікрорайоні «Радванка», вулиць Одеська, Можайського-Грушевського, на Шахті.


Через створені колишнім керівництвом суперечності в «Міськсвітлі» підприємство доведеться ліквідувати, буде повністю виплачена заборгованість, яка виникла через тривалу відсутність бюджету, а на його матеріально-технічній базі планується створити нове КП «Уж-світло». Його очолить нинішній директор Сергій Чорний. Можливо, будуть знайдені варіанти для розширення технічної бази й збільшення приміщень, необхідних цьому підприємству.


Сергій Миколайович запевнив, що на масиві у м-ні вул. Легоцького таки буде проспект площею близько 600 квадратних метрів з пішохідною зоною, вуличними ліхтарями, сучасними лавицями та озелененням.


Нові книжкові магазини з’являться поблизу коледжу мистецтв по вул. Грушевського.


Ужгород має стати першим в Україні містом, що остаточно позбудеться котелень централізованого опалення. Цей стратегічний задум уже мав би реалізуватися, якби не перешкодила економічна криза. Кредитувати індивідуальне опалення терміном на п’ять років в Ужгороді буде банк «Глобус».


Сергій Ратушняк також зупинився на питанні базування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму, дав позитивну оцінку президентства Януковича за перші сто днів, а також висловив переконання, що не треба перешкоджати новій владі працювати, оскільки альтернативи у нас немає… «Як українець, патріот, громадянин, я хочу, щоб ця влада була дієвою і дієздатною, щоб їм вдалося… Відверто заявляю: на найближчих виборах я буду підтримувати Ледиду і його команду тому, що є шанс на покращення. Якщо переможе не Ледида з командою, то ми знову матимемо злодія із Завидова, який прибиратиме до рук останні закарпатські оздоровниці», — сказав Сергій Ратушняк.

clipnews