Представники України та Угорщини обговорили проблеми співробітництва на прикордонних водах у Закарпатті

Українську делегацію на зустрічі очолював начальник відділу міжнародного співробітництва Держводгоспу України, заступник Уповноваженого Уряду з питань співробітництва на прикордонних водах Валерій Касьянчук, Угорську делегацію – директор Верхнє-Тисайської Дирекції охорони довкілля та водних справ, заступник Уповноваженого Уряду Угорської Республіки Гашпар Боднар.

У складі делегацій також був другий заступник Уповноваженого Уряду України з питань водного господарства на прикордонних водах, начальник Закарпатського облводгоспу Володимир Чіпак, заступник начальника відділу екологічної експертизи, моніторингу, оповіщення, міжнародної співпраці Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Остап Цапулич, а також керівники і експерти робочих груп Сторін.

Основним питанням порядку денного був розгляд матеріалів та проекту Протоколу планової XVІ наради Уповноважених Урядів, яку передбачено провести найближчим часом на території Угорщини.

В межах цього Сторонами було розглянуто і проаналізовано двосторонню діяльність з питань співробітництва на прикордонних водах за минулий рік у трьох напрямках роботи:

– із захисту від шкідливої дії вод^

– у галузі гідрометеорології і водних ресурсів на прикордонних водах^

– з проведення на прикордонних водах відборів проб, оцінок якості води та проведення необхідних дій у зв’язку з надзвичайними забрудненнями.

Загалом діяльність на прикордонних водах оцінена задовільно.

Були обговорені також питання стосовно підвищення надійності функціонування спільної українсько-угорської автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-“Тиса” та можливості підвищення кваліфікації українських спеціалістів з питань гідрологічного прогнозування та моделювання паводкових ситуацій в Угорщині.

На завершення роботи зустрічі заступники Уповноважених Уряду України та Уряду Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах підписали відповідний протокол.

Закарпатський облводгосп

clipnews