Обласний конкурс “Населений пункт найкращого благоустрою і зразкового громадського порядку” збільшив розмір премій за призові місця

Чи вдалося досягти поставлених цілей? Про це – у розмові з заступником керуючого справами виконавчого апарату облради Михайлом Пригарою.


– Почну з того, що проведення щорічного обласного конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою і зразкового громадського порядку” дає реальну можливість самоврядній громаді заробити реальні гроші, які в умовах кризи можуть суттєво поліпшити її фінансовий стан. Адже призом для переможців є не лише дипломи обласної ради і облдержадміністрації, а й субвенції з обласного бюджету на розвиток інфраструктури населених пунктів. Розмір субвенції торік становив від 10 до 50 тисяч гривень.


Конкурс проводиться за трьома категоріями населених пунктів:


– I категорія – міста обласного значення^


– ІІ категорія – селища, міста районного значення^


– IIІ категорія – села.


Іншими словами, ставилось за мету матеріально зацікавити у праці громаду на благо всіх від літнього до малого. Адже благоустрій, як пафосно це не звучало б, насамперед – візитна картка кожного населеного пункту. Недарма на цьому неодноразово наголошував керівник облради Михайло Кічковський і на засіданнях координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради, і на нарадах з участю керівників районних рад і депутатів різних рівнів.


Коли ж конкурсна комісія відповідно до Положення почала розгляд матеріалів, що надійшли з місць, то всі зійшлись на тому, що окремі самоврядні громади активно, навіть енергійно, включилися в роботу, що вселяло дух оптимізму й віру в них, інші – ні. І це – тривожило. Адже самі по собі гроші ні від кого не надійдуть і просто так з неба не впадуть. А їх у самоврядних громадах на все і так не вистачає.


Після жвавого обговорення матеріалів члени конкурсної комісії визначили переможців. Перше місце було присуджено с. Кам’яниця Ужгородського, друге – с. Білки Іршавського, третє – с. Поляна Свалявського районів.


Найкращим селищем міського типу визнано Великий Бичків Рахівського району.


Тоді ж поважна комісія рекомендувала внести зміни у відповідне рішення облради щодо проведення щорічного обласного конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою і зразкового громадського порядку”, збільшивши суму винагороди переможців, а також додати до показників-критеріїв рівня благоустрою території міста, селища, села ще один, як на думку членів комісії, надто важливий показник – виконання дохідної частини бюджету.


На 27 сесії депутати облради внесли зміни та доповнення до рішення від 24 квітня 2009 року №849 „Про проведення щорічного обласного конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою і зразкового громадського порядку”, відповідно до яких розмір субвенції було збільшено вдвічі.


Таким чином, від тепер становитиме:


для міст обласного значення перша премія100 тис. грн.,


для райцентрів і селищ міського типу перша, друга, третя премії – відповідно 80, 60, 30 тис. грн.,

для сіл – відповідно 60, 40, 20 тис. грн.


Погодьтеся, суми – чималі. Для будь-якої самоврядної громади це – вагома підмога, це – відкритий пошук шляхів вирішення наболілих питань із залученням широких верств населення. Досить тільки проявити ініціативу. І коли громада побачить, що ініціативно працювати – вигідно, то вона підтримає будь-які починання муніципальної влади. Заради піднесення якості життя в селі, селищі, місті та області в цілому.

Анна Романенчук

Закарпатська обласна рада

clipnews