На Закарпатті запрацював єдиний у Європі музей лісу і сплаву

Музей лісу і сплаву розташований у візит-центрі Національного парку “Синевир”. Тут є макети вузлів, споруд і пристосувань всього технологічного процесу заготівлі, сортування, зберігання і транспортування деревини.


Директор НПП “Синевир” Іван Дербак нагадав, що музей був знищений 10 років тому.


“У 80-х роках на притоці ріки Теребля на старій греблі був відкритий музей лісу і сплаву. Він проіснував до 1998 року. Саме тоді повінь повністю знищила музей. Впродовж 10 років йшла мова про його відновлення. У 2007 році був складений кошторис: для відновлення споруди треба було 12,7 мільйона гривень. Тоді ж обласна рада прийняла рішення передати музей з державної у комунальну власність. Та ми подали позов до суду, хочемо повернути музей державі. Через судові суперечки реконструкція музею призупинилася. А тепер на його відновлення треба значно більше грошей”, – розповів він.


Щоб унікальні експонати не були знищені, керівництво парку прийняло рішення відновити роботу музею в іншому приміщенні. Експонати знаходитимуться там, поки греблю, на якій був розташований музей, не реконструюють.


Серед унікальних експонатів музею – дерев&amp^apos^яні пристосування – бокори, – якими селяни сплавляли ліс по воді, сокири, пили і інший інструмент, а також давні бочки, миски, взуття, одяг жителів, які населяють Міжгірщину.Gazeta.ua

clipnews