На Закарпатті святкують 65-річчя обласного краєзнавчого музею

Привітати музейників також прийшли заступник голови облради Василь Брензович, начальник управління культури Юрій Глеба, науковці краю, ветерани обласного краєзнавчого музею.

Як повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА, учасники урочистостей відзначали, що за всю історію існування музей набув неабиякої популярності. Щороку його відвідують десятки тисяч туристів. І їх потік з року в рік збільшується.

– Є всі можливості, щоби поповнювати колекції, проводити археологічні та етнографічні дослідження. Працюємо і над реконструкцією Ужгородського замку, в якому власні і знаходиться музей, – повідомив директор закладу Василь Шеба.

Заступник голови ОДА Іван Качур констатував, що обласний краєзнавчий музей нині залишається духовною скарбницею Закарпаття.

– Музей є потужним науково-дослідним центром. Окрім того, тут зберігається безцінні колекції, які високо цінуються далеко за межами нашої країни. Колектив закладу, як його ветерани, так і молоді спеціалісти, є патріотами свої справи і за ці роки примножили славу музею, – вважає Іван Качур.

З нагоди святкування колектив музею нагородили почесними грамотами за вагомий внесок в розвиток музейної справи на Закарпатті.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Експозиція обласного краєзнавчого музею створювалася на базі етнографічної та природничої колекцій колишнього Ужгородського земського музею. Навесні 1947 року його переміщено в одну з найдавніших історико-архітектурних пам’яток Закарпаття – Ужгородський замок. У 1950 році музей поповнився цінними археологічними та історичними колекціями з колишнього Мукачівського музею ім. Т. Легоцького. На сьогоднішній день зібрання музею становлять близько 115 тисяч експонатів. Тут знаходиться найбільша в Україні збірка бронзових скарбів та кельтських старожитностей. Гордістю музею є і нумізматична колекція, що складається з понад 12 тисяч римських, австрійських, угорських, польських грошових знаків, а також численна колекція холодної і вогнепальної зброї XIV-початку XХ століть. Далеко не кожний музей може похизуватися таким зібранням рукописних книг та стародруків, як обласний краєзнавчий музей. Серед них – “Королівське Євангеліє” 1401 року, “Острозька біблія” 1581 року Івана Федорова тощо.

clipnews