На Закарпатті проходить плануюча конференція багатонаціонального командно-штабного навчання “Світла лавина – 2010”

Сьогодні, 8 червня, у місті Виноградів Закарпатської області, в рамках підготовки багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” розпочалася головна плануюча конференція багатонаціонального командно-штабного навчання із залученням військ “Світла лавина – 2010”.

У роботі конференції беруть участь представники збройних сил країн-засновниць багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” – України, Угорщини, Словаччини та Румунії.

Українську військову делегація на заході очолює заступник начальника управління оперативного забезпечення штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України підполковник Руслан Шутов.

В ході роботи конференції її учасники планують остаточно узгодити заходи з підготовки та проведення майбутніх маневрів, а також затвердити навчально-методичні документи.

Робота головної плануючої конференції багатонаціонального командно-штабного навчання із залученням військ “Світла лавина – 2010” триватиме до 10 червня.

Довідка. Створення багатонаціонального підрозділу “Тиса” було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфікованої, високопрофесійної боротьби із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської Армії, Армії Румунії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.

У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій “Світла лавина-2003” з військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону “Тиса”. У 2004 році навчання “Світла лавина” відбулося в Румунії, у 2005 році – в Словаччині. У 2006 році командно-штабне навчання “Світла лавина” проходило в Україні, у 2007 – в Угорщині, а у 2008 році – в Румунії, у 2009 році – в Словаччині.

18 травня Верховна Рада України ухвалила Закон “Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2010 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях”.

У відповідності до ухваленого Закону, на території України заплановано провести 9 міжнародних навчань:

– у червні-липні українсько-польсько-канадсько-литовське навчання “Кленова Арка – 2010”^

– у червні-вересні багатонаціональне навчання “Бар’єр – 2010”^

– у червні-вересні багатонаціональне навчання “Світла Лавина – 2010”^

– у червні-листопаді українсько-словацьке навчання “Слов’яни за мир – 2010”^

– у червні-листопаді українсько-румунське навчання^

– у червні-листопаді українсько-білоруське навчання^

– у липні-вересні багатонаціональне навчання “Козацький Степ – 2010”^

– у липні-жовтні українсько-американське навчання “Сі Бриз – 2010”^

– у серпні-вересні українсько-американське навчання “Репід Трайдент – 2010”.

МО України

clipnews