На Закарпатті обговорюють безпеку польотів на території Ужгородського аеропорту

З-поміж іншого йшлося і про забезпечення безпеки польотів на території Ужгородського аеропорту. Участь у нараді взяли заступник голови ОДА Віктор Феєр, директор комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Ужгород” Олег Чеборак, начальники інспекцій, управлінь.

Василь Коблик, начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Закарпатській області повідомив, що в області є непоодинокими випадки будівництва житла та комерційних об’єктів без будь-яких дозволів. Самочинна забудова фіксується, в першу чергу, в курортно-рекреаційних зонах.

– Є кілька методів вирішення цієї проблеми. На один із них – спрощення отримання забудовниками дозволів, уряд вже пішов. Узаконити будівництво не так складно як було ще рік-два тому. Разом із тим, спірні питання у цій сфері необхідно вирішувати, в першу чергу, через суди, – констатував Василь Коблик.

Предметом уваги учасників наради стала і ситуація з безпекою польотів в обласному аеропорті. Свого часу через конфліктну ситуацію між обласною та міською владою питання встановлення меж забудови поблизу аеропорту блокувалося. Більше того, рік тому рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про заборону підключення до зведених поблизу аеропорту будинків до електроенергії та газопостачання. Це ж рішення по суті суттєво обмежило права громадян.

Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Бушко впевнений: непросту ситуацію необхідно вирішувати вже найближчим часом. Для цього учасники наради запропонували залучити фахівців Українського державного проектно-технологічного та науково-дослідного інституту цивільної авіації “Украеропроект”, які можуть зробити експертні висновки щодо обмеження забудови поблизу аеропорту.

– Безпека польотів, звісно ж – на першому плані. Втім, ситуація вимагає вирішити проблему і з забудовою Ужгорода. В рамках чинного законодавства необхідно знайти компроміс, яким би було враховано всі вимоги авіаційної безпеки, а також інтереси громади обласного центру, – резюмував заступник голови ОДА Віктор Феєр.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА

clipnews