На Закарпатті міліцейські експерти відзначили 10-річчя створення служби

Про нелегку роботу експертів ми цікавимося у нинішнього керівника цієї служби на Закарпатті – в.о.начальника НДЕКЦ при ГУМВС України в Закарпатській області полковника міліції Олександра Дашковського.

– Криміналістика в Україні як наука, котра допомагає в розкритті і розслідуванні злочинів, бере свій початок з 1902 року, коли в поліцейському департаменті міста Києва були утворені (одні з перших у Російській імперії) дактилоскопічне та антропометричне бюро, – каже Олександр Євгенович. – Вона йде своїм корінням у глибину історії. А 10 років нам офіційно тому, що в 2000 році вийшла постанова Кабінету Міністрів України про створення експертної служби МВС. Колишній експертно-криміналістичний відділ перейменували на Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр.

Нині спектр нашої роботи — доволі широкий. Це і традиційні криміналістичні дослідження слідів рук, низу взуття та транспортних засобів, дослідження вогнепальної зброї тощо, а також дослідження наркотиків, вибухових пристроїв та речовин, дослідження у справах дорожньо-транспортних пригод, товарознавчі та багато інших експертиз.

На жаль, у роботі служби існують певні проблемні моменти, які у наш кризовий час дуже важко вирішити без підтримки керівництва ГУ МВС. У цьому плані ми вдячні керівництву закарпатської міліції в особі її начальника Віктора Русина, його першого заступника Василя Буковчаника, начальника слідчого управління Михайла Лендєла за допомогу, яку вони нам надають. Зокрема, нам надано пересувну криміналістичну лабораторію на базі мікроавтобуса “Мерседес”, ще два автомобілі, обладнані для проведення оглядів місця події у справах по ДТП. Тепер наші експерти зможуть оперативно виїжджати на аварії у віддалені райони краю.

Нині підшуковується приміщення в Ужгороді для створення повнопрофільної криміналістичної лабораторії.

З нагоди професійного свята відзначено цілу низку наших кращих працівників, ветеранів служби. Зокрема, відзнаками МВС України нагороджено ветеранів НДЕКЦ Василя Русина, Романа Дубровського, Сергія Фрегана, діючих експертів — Юрія Безика з Берегова, Олександра Молнара з Тячева, начальника сектору в місті Мукачеві Петра Соскіду. Окремим наказом начальник Головного управління Віктор Русин відзначив низку наших працівників.

А 17 червня у Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему “Актуальні питання судово-експертного та техніко-криміналістичного забезпечення розкриття та розслідування злочинів”. В її роботі взяли участь експерти з Латвії, Білорусі, Росії. Україну представляли заступник міністра внутрішніх справ України Василь Фаринник та начальник ДНДЕКЦ МВС Іван Красюк. Були також представники Генеральної прокуратури, Верховного Суду та інших правоохоронних відомств. Під час конференції було презентовано і новий гімн нашої експертної служби.

Володимир Павлюх, ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області

clipnews