На Закарпатті більше 50 станцій мобільного зв’язку знаходяться на земельних ділянках НЕЗАКОННО!

За інформацією начальника відділу захисту майнових, інших прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Іллі ІЛЬЧУКА, під час прокурорських перевірок з’ясувалося, понад 50 станцій стільникового зв’язку різних операторів знаходяться на земельних ділянках без наявності правоустановчих документів, без зміни їх цільового призначення, або використовуються на підставі договорів оренди земельних ділянок, які у свою чергу не зареєстровані у органах Закарпатської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» та копії яких відсутні у органах державної податкової служби України.

При цьому у багатьох випадках оператори мобільного зв’язку укладають із власниками земельних ділянок або землекористувачами договори про утримання обладнання антенно-фідерних пристроїв та базових станції стільникового зв’язку, що є фактично орендними відносинами, однак, відповідні кошти які б мали поступати до бюджету за оренду землі у даному випадку не надходять до казни держави.

У цей же час, в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані контролювати раціонального використання земельних ділянок, самі порушують закон.

Найпоширенішими є порушення щодо порядку надання земельних ділянок у оренду або прийняття неправомірних рішень про надання дозволу на розміщення об’єкту стільникового зв’язку без наявності необхідних правоустановчих документів.

До прикладу, Берегівським міжрайонним прокурором встановлено, що виконавчий комітет Гатянської сільської ради своїм рішенням надала дозвіл на розміщення об’єкту стільникового зв’язку.

Це рішення було прийняте в порушення вимог Земельного кодексу України, адже дана земельна ділянка є ділянкою сільськогосподарського призначення.

Тому, Берегівський міжрайонний прокурор вніс протест на вказане рішення і воно вже скасоване.

Цією ж міжрайпрокуратурою виявлено випадок корупційних діянь посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Зокрема, Галаборський сільський голова порушуючи Земельний кодекс України, та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» без переведення земельної ділянки до комунальної власності та винесення рішення Галаборської сільради про доручення укладення договору з ПП «Рамзес», перевищуючи свої службові повноваження, уклав такий договір та підписав акт прийому у відповідності до якого, передав право користування земельною ділянкою пл. 0,0466 га для будівництва об’єкта мобільного зв’язку в с. Галабор.

Між тим, прокурорською перевіркою встановлено, що передана земельна ділянка належить Закарпатському інституту АПВ, згідно державного акту на право постійного користування.

За цим фактом відносно Галаборського сільського голови міжрайпрокурором складено протокол про вчинення корупційного діяння.

За результатами судового розгляду останнього визнано винним у скоєнні зазначеного правопорушення.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

clipnews