На Закарпатті 80% підприємств легкої промисловості працюють на давальницьких засадах

Про це повідомила начальник відділу статистики промисловості Головного управління статистики в Закарпатській області Зоряна Добрянська.

Протягом останніх п’яти років в даній галузі спостерігається зниження обсягів виробництва. За чотири місяці п.р., порівняно з відповідним періодом 2009 р., підприємствами галузі скорочено обсяги виробництва на 7,8%, при зниженні за аналогічний період минулого року на чверть. Зменшено виробництво тканин, трикотажу, штучного хутра, пошиття пальт, напівпальт, плащів чоловічих та хлопчачих, курток теплих типу чоловічих та хлопчачих, курток вітрозахисних жіночих та дівчачих.

Причина такого стану полягає в тому, що у поточному році, як і в попередніх, 80% підприємств легкої промисловості працюють на давальницьких засадах і залежать від поставок сировини іноземних замовників. За договорами з переробки давальницької сировини тривалий час працюють акціонерні товариства “Ужгородська швейна фабрика”, “Ужгородська взуттєва фабрика”, спільні підприємства “Віад-Сейлс Мукачево”, “Хустекс ЛТД”, товариства з обмеженою відповідальністю “Едельвейс-Лего” та “Укран-Абітекс”.

Стабілізація діяльності підприємств легкої промисловості потребує серйозних інвестиційних вкладень. За 2009 рік обсяг інвестицій в основний капітал склав12,6 млн.грн. і зменшився з попереднім роком більше як на половину. Разом з тим, за три місяці п.р., порівняно з відповідним періодом минулого року, спостерігається зростання обсягів інвестицій в 2,5раза.

Для поліпшення ситуації, що склалась в легкій промисловості, планується нарощування обсягів виробництва за рахунок залучення іноземних інвестицій, впровадження новітніх технологій, реконструкції і технічного переоснащення виробництва.

clipnews