На вечорниці у закарпатському Міжгір’ї пригощали народними стравами

Маючи таку солідну етнографічну базу і, звичайно, здібну, талановиту молодь, завідуюча музеєм етнографії, керівник театрально-хорової студії Таісія Леньо вирішила створити на базі ліцею фольклорний колектив з числа учнів. Хоч юні аматори ще не встигли достойно зарекомендувати себе на великій сцені, бо “народився” колектив лише рік тому, однак успіхи очевидні, про що засвідчив нещодавній звітний концерт художнього учнівського колективу.

З 11 груп різних курсів та різного профільного спрямування керівник Таісія Леньо створила фольклорний колектив у складі 26 юнаків та дівчат. На імпровізованій сцені відтворили стародавню оселю, прибрану вишиваними рушниками, що завжди були і залишилися основним атрибутом будь-якого дійства нашого верховинського краю. Хлопці і дівчата в національному вбранні під акомпанемент музикантів-професіоналів Василя Мельничка та Михайла Скунця представили на суд викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів закарпатські народні пісні, запальну коломийку. В сольному виконанні аплодисментів удостоїлися учениця групи №11 Ірина Маркович, яка виконала пісню “Ой на горі криниченька”, Тетяна Мумряк з цієї ж групи за пісню “Вівчарика полюбила”, учень групи №1 Руслан Форос, який виконав “Співанку за солонину”. Під плач віртуозної скрипки Василя Мельничка із задушевністю прозвучала народна балада “Бескидом ішла” у виконанні Валерії Юрик, учениці групи №11. Справжню закоханість у народну пісню продемонстрували троїсті музики-самоучки: скрипка — Владислав Жаба і Петро Бітлян, бубен і баян — Михайло Головка і Василь Пискач.

На завершення звітного концерту в імпровізованій сільській хатині учасники дійства відтворили верховинські вечорниці з усіма елементами старожитності. За столом зібралася родина, біля печі поралася мати, готуючи вечерю для гостей. При цьому учасники сцени використали різні жанрові форми — пісенні тексти, побутові сцени, словесні діалоги, прислів’я, приказки, приповідки, забави і, звичайно, танці у музичному супроводі. Наймолодша учасниця вечорниць у ролі найменшої дочки родини, за столом якої зібралася молодь, учениця 1 класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. Іринка Кедьо виконала пісню “Повішу я колисочку”.

Після господарі вечорниць пригостили глядачів народними стравами, які забезпечили учні групи №21 (майстер виробничого навчання І.М. Медулич).

Директор ліцею Василь Маринець подякував керівнику фольклорного колективу Таісії Леньо, музичному супроводу в складі Василя Мельничка та Михайла Скунця за підготовку учнів до змістовного звітного концерту, що є свідченням того, що ліцей за будь-яких труднощів і обставин вміє і працювати, і веселитися, впевнено долає намічені рубежі.

Схвально відгукнулися про виховну роботу колективу в цілому і члени атестаційної комісії, які в ці дні перебували тут з перевіркою.

Завершилося свято “Величальною ліцею” на слова Василя Мушки (музика народна), яку виконували всі учні.

Марія РУБЕЦЬ, фото Тетяни КОСТЮК, “Верховина”

clipnews