На семінарі в Ужгороді чиновники навчатимуться, як правильно розпоряджатися комунальним майном

Навчання відбувається в рамках проекту “Українські органи самоврядування на шляху до євроінтеграції та польський досвід”, який реалізують Інститут Східноєвропейських досліджень (Польща) (http://www.forum-ekonomiczne.pl) та Львівський центр науково-технічної і економічної інформації (Україна) (www.cstei.lviv.ua), за підтримки програми “Допомога Польщі 2010” Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

Україна може стати ближчою Європі та стати членом ЄС тільки за умови позитивних змін в самій Україні і на цьому шляху велике значення запровадження європейських стандартів у діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій.

Практичні знання учасники семінарів зможуть продемонструвати у підготовці презентаційного опису своїх регіонів чи міст, який буде включати інвестиційні пропозиції та можливі варіанти міжнародної співпраці. На основі запропонованих описів буде сформована делегація від України для участі у Форумі Регіонів, який проходитиме у рамках Економічного Форуму в Криниці. Для членів делегації буде запропонована спеціалізована програма з 8 по 14 вересня 2010 року, яка передбачає участь у всіх заходах Форуму Регіонів та Економічного Форуму, а також зустрічі з адміністраціями польських міст та воєводств.
Очікуваний результати від візиту – це розвиток українсько-польського партнерства на рівні органів місцевого самоврядування, залучення нових інвестицій, покращення якості діяльності місцевих органів влади України щодо надання послуг своїм громадянам.

Заняття проводять польські експерти, які мають досвід у відповідних областях:

Павел Прокоп – Голова фонду менеджерських ініціатив, м. Люблін. Ініціатор багатьох проектів співпраці Польщі з Україною для органів державної адміністрації і місцевого самоврядування, прикордонної та митної служб, громадських організацій. Впроваджував системи управління якістю, в т.ч. стандарти ISO 9001 в більш як 100 органів місцевого самоврядування Польщі, а також має декілька впроваджень в Україні (Бердянськ, Луцьк, Дніпропетровськ). Читає курси з сфери управління та етики публічної діяльності у декількох приватних та державних навчальних закладах.

Кшиштоф Журавський – Директор відділу управління майном в міській раді Любліна. Відділ займається управлінням нерухомістю міста та майном міста. Відділ також здійснює нагляд за акціонерними товариствами, в яким міст має акції чи вклад в іншій формі. Раніше виконував обов’язки внутрішнього аудитора, а також був директором організаційного відділу.

Основні теми семінарів:

Блок 1. Управління якістю
1. Стандарти ISO з управління якістю
2. Підготовка організації до впровадження системи управління якістю
3. Документація системи якості
4. Методика проектування і впровадження системи управління якістю
5. Сертифікація системи управління якістю
6. Використання інформаційних технологій в управлінні
7. Публічна інформація – прозорість діяльності органів місцевого самоврядування

Блок 2. Управління комунальним майном і місцевими фінансами
1. Економічні цінності нерухомості
2. Комунальне майно та його складові частини
3. Управління житлово-комунальним сектором
4. Управління об’єктами міської власності (теплозабезпечення, водозабезпечення, відходи, дороги)
5. Аналіз ринку комунальних послуг
6. Фінанси для комунальних послуг та публічно-приватне партнерство

Блок 3. Розвиток місцевого та проектного партнерства
1. Поняття місцевого партнерства
2. Місцеве партнерство у Польщі та в Європі
3. Моделі місцевої демократії
4. Основні сфери місцевого партнерства (місцевий розвиток, ринок праці, громадська єдність)
5. Форми польсько-української співпраці

Іван Кульчицький

clipnews