Музична школа та школа мистецтв працюватимуть, як і раніше

Начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Олег Муртазін пояснив: на попередній сесії міської ради в кулуарах виникло питання реорганізації цих двох закладів у ліцеї. З голосу воно було внесено в порядок денний, проте згодом міський голова ветував рішення. Себто згадані колективи працюватимуть, як і раніше. Хоча проблеми в творчих школах таки є. Квола кадрова політика щодо наступництва у висококваліфікованому естетичному вихованні, на чому неодноразово наголошувалося на колегіях обласного управління культури та ради директорів шкіл естетичного виховання, призвела до того, що відсоток викладацького складу пенсійного віку в одній із шкіл сягає понад 40%. “Ужгородці гордяться тим, що в нас працюють поважні імениті люди, відомі далеко за межами України, – каже Олег Анатолійович, – проте в ідеалі педагоги з великим стажем мали б трудитися пліч-о-пліч із молоддю, передаючи їй свої методи роботи, якісь професійні секрети. Бо вузи, навіть найкращі, акцентують на теоретичній підготовці, а професійної майстерності додає практика. У нас же при високій питомій вазі пенсіонерів у майбутньому може виникнути криза досвідчених кадрів: одні масово підуть на заслужений відпочинок, а натомість прийдуть випускники, практичні навички яких у роботі з дітьми залишають бажати кращого. До речі, несправедливо, аби “хорошисти”, власники червоних дипломів знаходили своє застосування тільки в центрах зайнятості, їх треба працевлаштовувати за фахом. І тут пенсіонери як інтелігентні люди, котрі розуміють ситуацію, думаю, ітимуть на компроміс – переходитимуть на контракт, неповну ставку тощо. Але все це вирішуватимуть самі колективи, зовнішнього втручання не буде”.


Утім, момент необхідності раціонального використання коштів теж доводиться враховувати: люди з великою вислугою, рангами й званнями іноді отримують за той же осяг роботи у кілька разів вищу платню, ніж молоді, з чим у нинішніх умовах бюджет впоратися не може. До того ж є рекомендація колегії управління культури ОДА не давати навантаження більше, ніж 1,2 ставки на людину, а в нас часом трапляється понад дві. Всі ці моменти потрібно просто відкоригувати.


Щодо плати за гуртки у творчих школах Олег Муртазін запевнив: якщо вона й зростатиме, то зовсім трохи, і буде не більшою, як у сусідньому Мукачеві протягом останніх трьох років – у межах 60 гривень.


P.S. На засіданні сесії у п’ятницю, 4 червня, питання щодо згаданих шкіл остаточно зняли. В залі були присутні й представники зацікавлених закладів, котрі звернулися до депутатів із проханням не долати вето міського голови на рішення ради від 14 травня про реорганізацію, що ті в підсумку й зробили, тож рішення скасовано. Принагідно Сергій Ратушняк пояс-нив, наскільки складною є ситуація з коштами: фінансування музичної школи, школи мистецтв та Падіюну разом потребує близько 13 млн. грн., а на прибирання вулиць, утримання при-дорожніх зелених зон, зливових каналізацій і т. п. заледве нашкребли 6 млн. Педагоги сказали, що розуміють це. Тут же виникла компромісна домовленість: по троє представників від кожного закладу разом із начальником фінуправління міськради подумають, як можна пропорційно до витрат конкретних об’єктів скоротити сумарні видатки на 1 млн. грн.газета “Ужгород”

clipnews