Хто підставляє губернатора Закарпаття?

Нагадаємо: Комітет з економічних реформ створено Указом Президента України № 273/2010 від 26 лютого ц.р. Мета – впровадження системних економічних реформ, що спрямовані на вихід із фінансової та економічної кризи, забезпечення сталого економічного розвитку України як передумови зростання добробуту її населення. Основні завдання –


опрацювання з урахуванням нинішньої соціально-економічної ситуації в Україні та на основі кращого світового досвіду загальнодержавної стратегії економічних реформ, спрямованих на впровадження передвиборної програми «Україна – для людей»^


визначення напрямів, пріоритетів, механізмів здійснення необхідних економічних реформ та підготовка відповідних законопроектів для внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України^


забезпечення проведення громадських обговорень загальнодержавної стратегії економічних реформ та механізмів її впровадження з метою досягнення суспільного консенсусу^


здійснення постійного моніторингу ефективності реалізації загальнодержавної стратегії економічних реформ та підготовка пропозицій щодо необхідного її коригування.


Головою Комітету є Президент України Віктор Янукович.


Але будь-яка, навіть найчудовіша і найправильніша «центральна» ідея буде мертвонародженою без відповідної роботи на місцях. Тому цілком логічно, що 2 квітня відбулося перше засідання Закарпатського обласного комітету з економічних реформ.


Очолив обласний комітет голова облдержадміністрації Олександр Ледида. Відповідальним секретарем було обрано його заступника Володимира Гоблика. До складу увійшло багато високоповажних і високо посаджених осіб, у тому числі – очільників тих управлінь ОДА, без яких немислимі ні економіка, ні реформи.


Комітет розробив план – розрахований до 1 липня ц.р. Згідно з цим планом, до 18 червня керівники робочих груп мали завершити роботу над зауваженнями до обласної програми економічних реформ з урахуванням відповідної національної програми – це передостанній, 11 пункт плану. Останній, 12 пункт плану – обговорення розділів програми на засіданнях робочих груп, організація круглого столу. Строк виконання – 18-25 червня. Відповідальний – виконавчий секретар комітету В.Гоблик.


Нормально сплановано? Цілком. Від 25 червня залишаються ще цілих 7 днів на те, щоб все необхідне оформити, розмножити у необхідній кількості примірників – і 2 липня можна спокійно рапортувати про зроблене Президенту на виїзному засіданні Головного комітету з економічних реформ.


Але тут раптом починаються незрозумілі «маневри». Спочатку у відпустку йде начальник Головного управління економіки Закарпатської облдержадміністрації Віктор Погорєлов. Втім, великої біди і цьому не мало би бути – про роботу очолюваної ним робочої групи він прозвітував, не порушуючи передбачених планом строків. А його право на відпустку захищене законом. Тим паче, що залишався при виконанні обов’язків виконавчий секретар комітету реформ Володимир Гоблик…


Володимир Гоблик і справді залишався… Аж до… Останній день, коли його бачили на роботі, – 18. червня. Саме цього дня він мав розпочинати «обговорення розділів програми на засіданнях робочих груп», а також «організацію круглого столу». Але так і не розпочав. Бо п’ятниця – «короткий день», а у понеділок, 21 червня, втік у відпустку і він. Так і не організувавши передбачене підбиття підсумків тримісячної роботи Закарпатського обласного комітету з економічних реформ та узагальнення висловлених зауважень і вироблених пропозицій.


І що тепер маємо? Нічого хорошого. Як уже говорилося, 2 липня роботу Закарпатського обласного комітету з економічних реформ будуть оцінювати Президент та інші столичні високопосадовці. Віктор Погорєлов, голова головного економічного комітету облдержадміністрації, – у відпустці. Володимир Гоблик, заступник голови ОДА, котрий є головним виконавцем всього, передбаченого планом роботи обласного комітету з економічних реформ, – теж відпочиває-загоряє.


Хто залишається «при справах»? Відповідь проста – губернатор Олександр Ледида.


Кому за все і за всіх відповідати? Відповідь теж проста – губернатору Олександру Ледиді.


Хто йому стане у пригоді під час звіту на виїзному засіданні Комітету з економічних реформ, що має відбутися 2 липня? Відповідь непроста. Відповіді взагалі немає.


Як все це назвати, як не «підставою» губернатора Олександра Ледиди? А інакше і не назвеш…


Борис Баюра,


Центр журналістських досліджень.

clipnews