Яким буде аквапарк у Берегові площею у 20 тисяч квадратних метрів?

Так, з ініціативи голови постійної комісії обласної ради з питань розвитку туризму та рекреації Василя Швардака 11 червня відбулося виїзне засідання зазначеної комісії щодо стану та перспектив використання термальних вод на території міста Берегово та Берегівського району.

“Берегівщина – край краси та праці, економічно розвинутий, екологічно чистий, рекреаційно-туристичний, прикордонний регіон. Тут широко представлена прикордонна інфраструктура міждержавними автомобільними переходами “Лужанка”, “Косино”, “Дзвінкове”. Відповідно до розробленої стратегії розвитку Берегівського району одним із пріоритетних напрямів діяльності визначено розвиток туристичної галузі. Особливістю курортно-рекреаційної зони є наявність 36 високотермальних, термальних та субтермальних джерел. За своїм складом ці води мають унікальні цілющі та лікувальні властивості”, – такими словами звернулися перші керівники району Ігор Свищо та Бейло Чізмар до представників депутатського корпусу обласної ради.

Місцевою владою задля інвестиційної привабливості регіону та ефективного використання природних рекреаційних ресурсів розроблені Концепції розвитку рекреаційно-туристичних комплексів, якими передбачено формування конкурентоспроможного туристично-рекреаційного продукту. Зокрема, Програма розвитку туристично-рекреаційного комплексу зони відпочинку “Косино” Берегівського району прогнозує здійснення низки заходів щодо її реконструкції, зміцнення матеріальної бази та реалізацію наявних рекреаційних ресурсів.

З інформацій представників місцевої влади депутати дізналися про те, що у туристично-рекреаційній галузі Берегівщини використовуються тільки три родовища: Берегівське (учбово-спортивна база “Закарпаття”)^ Боржавське (пансіонат “Боржава”)^ Косонське (санаторій “Косино” та зона відпочинку “Шошто”).

– Відповідно до Стратегії розвитку м. Берегова до 2015 року головним завданням є створення унікального брендового туристичного продукту, яке можливе завдяки використанню термальних вод, – наголосив заступник міського голови Олександр Гладун. – Уже розроблені відповідні проекти для пошуку інвесторів.

Зокрема, для будівництва великомасштабного аквапарку на площі 20 тисяч квадратних метрів. Цей унікальний аквакомплекс у стилі римських купалень стане візитною карткою не тільки Берегова, а і всієї Закарпатської області. Найважливіша родзинка запланованого об’єкта – лікувальна термальна вода високої мінералізації, що дасть можливість працювати аквапарку цілорічно. До послуг відвідувачів буде запропоновано закриті й відкриті басейни з термальною водою, окремі місця для купання дітей, прісні плавальні розважальні басейни з водними гірками й атракціонами, а також бальнеологічний і спа-центри.

Після короткого ознайомлення із перспективами розвитку туризму й рекреації Берегівщини, депутати безпосередньо відвідали кілька об’єктів із використанням термально-мінеральних вод.

…Незатишні, пусті приміщенні готельного комплексу, просякнутий грибком і пліснявою спортивний зал, купа непридатного спортінвентаря – ось неповна картина негативних вражень від відвідин славетної колись своїми гандбольними успіхами учбово-спортивної бази “Закарпаття”. Єдине, що “уціліло” від безгосподарності та бездіяльності директора, який наразі відсторонений від роботи, це – термальна вода у басейні, зауважили депутати. Бажаючих тут поплавати навіть у будні “хоч відбавляй, ось тільки інфраструктура – нікудишня”, – бідкаються купальники і просять представників влади “облагородити” такий цілющий куточок…

Буквально за кількасот метрів – привітна і охайна споруда європейського типу – готельно-ресторанний комплекс “Жайворонок”. Тут відчувається справжній господар, який душею уболіває за ефективне оздоровлення і чудовий відпочинок. – Залишається тільки забезпечити новозбудований сучасний басейн термальною водою, – ділиться планами один із власників закладу Олександр Цанько.

Депутати облради ознайомились також із роботою бази відпочинку “Шошто”, що у с. Косонь.

У роботі виїзного засідання взяли активну участь і виступили перший заступник голови облради Андрій Сербайло, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму облдержадміністрації Ернест Нусер та начальник відділу соціальної сфери і природних ресурсів головного управління економіки облдержадміністрації Володимир Вашко.

Зокрема, Андрій Сербайло побажав берегівчанам активно розвивати туристичний потенціал, раціонально використовувати мінерально-термальні води, які є джерелом матеріального благополуччя територіальних громад, бути й надалі надійними партнерами для іноземців та співвітчизників. Обласна ж влада всіляко сприятиме їм у реалізації взаємовигідних програм та інноваційних проектів.

За підсумками зібрання комісія ухвалила відповідні рекомендації, у т. ч. щодо: забезпечення раціонального використання наявних свердловин^ спрощеної процедури надання ліцензій на користування надрами, скорочення термінів розгляду питань з отримання ліцензій та інших дозволів для використання термальних вод та будівництва санаторно-курортних комплексів^ включення до обласної програми розвитку туризму та рекреації на перспективу розділу щодо поліпшення стану використання термальних вод^ налагодження ефективного функціонування виробничого підприємства “Учбово-спортивна база “Закарпаття”^ подальшого освоєння бальнеоресурсів Берегівського району та міста Берегова та перспективних проектів із застосуванням термальних вод для інвестування капіталу в туристично-рекреаційну галузь регіону.

P. S. Як стало відомо, цього ж дня депутати Берегівської міської ради прийняли звернення до керівників краю, голови Центральної ради кооперативно-профспілкового фізкультурно-спортивного товариства “Колос” щодо неможливості подальшого перебування на посаді директора підприємства “Учбово-спортивна база “Закарпаття” Машіки В. В.

Анна Мегіц, сайт Закарпатської обласної ради

clipnews