2 червня майже 10 тисяч школярів Закарпаття складуть перший тест із ЗНО

На Закарпатті діятиме 19 пунктів тестування: у містах Ужгород, Мукачево, Хуст та Виноградів. Водночас за процесом ЗНО в області стежитиме 20 спостерігачів ГМ «Опора» та Карпатського Агентства Прав Людини «Вестед».

Як розповів координатор моніторингової кампанії в Закарпатській області Святослав Бабіля, громадські спостерігачі покриють до 40 % пунктів тестування з української мови та 30% пунктів тестування з математики. «Цьогорічна вступна кампанія досить обмежена у часі – їй відведено у півтори рази менше часу, ніж торік. Крім того, протягом року кілька разів змінювалися правила її проведення. Тому громадське спостереження повинне сприяти довірі громадськості до результатів тестування», – зазначив Святослав Бабіля.

Спостереження здійснюватиметься на всіх етапах ЗНО: реєстрація учасників зовнішнього оцінювання^ проведення зовнішнього оцінювання в пунктах тестування^ обробка та перевірка бланків відповідей учасників зовнішнього оцінювання^ розгляд апеляційних заяв учасників тестування. Святослав Бабіля підкреслив, що предметом громадського контролю не є зміст ні тестових матеріалів, ні конкретних результатів абітурієнтів. За його словами, система ЗНО виявила себе справді незалежною і якісною методикою оцінки знань вступників, тому представники ГМ «Опора» інформують батьків і випускників шкіл, у чому ризики освітніх нововведень, чим загрожує втрата ЗНО. Спостерігачі мають контакти батьківських комітетів, яким надаватимуть оперативну інформацію про хід тестування та зарахування до вишів.

ZAXID.NET

clipnews