18 червня — День дільничного інспектора міліції

Головне завдання дільничних – найперше це профілактична робота серед населення з метою недопущення правопорушень і злочинів. “Шерифи” ж – і найближча допомога людям. Про це йшла мова у розмові зі старшим дільничним інспектором Мукачівського МВ ГУМВС України в Закарпатській області майором міліції Василем Котубеєм.

Майже 17 років віддав службі в ОВС, працюючи майже весь час тільки дільничним інспектором міліції. Після закінчення навчального закладу в 1993 р. розпочинав роботу у патрульно-постовій службі міліції, та вже через три роки став дільничним і працює до сьогодні на цій нелегкій ниві.

Василю Васильовичу, скажіть, в чому полягає основне завдання дільничних інспекторів, щоб завжди бути авторитетом на своїй ділянці роботи?

– Основним орієнтиром у роботі дільничного – є думка населення. Якщо люди бачать на ділі, що їхній дільничний робить усе можливе, щоб навести порядок: захищає їхні права, здоров’я, життя і майно, то, звичайно, і громадська думка щодо роботи міліції буде позитивною. Адже враження кожного мешканця міста формується на наочному прикладі. Ми, дільничні, входимо у кожну сім’ю, вивчаємо людські проблеми, у межах своїх компетенцій вирішуємо їх, намагаємося допомогти. За рахунок людської довіри до нас ми намагаємося зміцнити нашу співпрацю, яка у подальшому буде працювати на протидію злочинності в місті.

– Вже багато років Ви працюєте дільничним у центральній частині Мукачева. З якими проблемами найчастіше мукачівці звертаються до Вас за допомогою?

– Найперше, кожен дільничний повинен володіти оперативною обстановкою на своїй адміністративній дільниці. Моя дільниця, хоч і в самому центрі міста, та як кажуть, не найспокійніша. Саме тут часто трапляються крадіжки, бувають і бійки. Завдання дільничного – втрутитися, залагодити конфлікт, не дати йому розгорітися. На плечі дільничного лягає робота і з особами, які перебувають на обліках в ГУМВС, щодо попередження проблем алкоголізму, наркоманії, насильства в сім’ї та раніше засудженими.

– Стільки років роботи, який момент чи розкритий злочин Вам запам’ятався і Ви, дійсно, ним гордитесь?

– Справді, робота не з простих, та напевно, якби її не любив, не присвятив би їй немалу частину свого життя. А щодо розкритого злочину, дійсно, був такий про який пам’ятаю я і всі мої колеги. Це випадок, коли в центральній частині Мукачева, по вул. Миру група злочинців обікрала благодійну організацію “Червоний Хрест”. Після чергового паводку на Мукачівщині, до цієї благодійної організації з різних країн світу постраждалим надходила допомога. 5 молодиків про це дізналися і вночі прокралися до приміщення “Червоного Хреста” і винесли товар на суму 25 тис.грн. 2 місяці тривала робота над цим злочином. Я зі своїм наставником майором міліції Рудольфом Кнаузом, який зараз вже на пенсії, тільки дякуючи співпраці мешканців міста і довірених осіб цю крадіжку було розкрито, а допомогу повернуто справжнім адресатам.

– І наостанок, який на Вашу думку, повинен бути дільничний інспектор міліції сьогодні?

– В першу чергу повинен бути хорошим психологом. Адже саме ми найбільше спілкуємося з людьми, які, не секрет, бувають різними і до кожного потрібен індивідуальний підхід. Окрім того, оперативність і професіоналізм, на моє переконання, – невід’ємні якості кожного сучасного працівника ДІМ. Адже саме дільничного часто називають обличчям міліції. Тому важливо, щоб дільничний користувався повагою і довірою серед мешканців міста.

Наталія Машіко, Мукачівський МВ ГУМВС України в Закарпатській області

clipnews