Закарпаття: Стан на річках краю та ліквідація наслідків підтоплення

Минулої доби по області відбулося зниження інтенсивності опадів до 1-11 мм. На більшості річок продовжувалися зниження рівнів води. На Тисі максимальний рівень пройшов в м. Хуст початковий вихід води на заплаву, формується максимальний рівень в районі смт. Вилок – без виходу води на заплаву.

Протягом наступної доби очікується нестійка погода. На більшості річок продовжиться поступове зниження рівнів води.

Паводкова ситуація контролюється службами Закарпатського облводгоспу, ведеться контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.

Працюють 23 стаціонарних насосних станції Латорицької та Берегівської осушних систем, перекачано 3,5 млн. м3. Всього за паводок перекачано 55,06 млн.м3. 5 насосних станцій будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів.

Для попередження підтоплення сільгоспугідь – водосховища системи Чорний Мочар проводять акумуляцію паводкового стоку (водовипуски водосховищ закриті), об’єм акумуляції становить 18,7 млн.м3, рівні нижчі НПГ на 1,0-1,2 м. Інтенсивність прибуття води до водосховищ значно знизилась і становить +10+15 см за останню добу. За греблями що перебувають під навантаженням проводиться постійне спостереження.

Переважна більшість підтоплень в області відбулась за рахунок інтенсивного місцевого стоку, а саме: частково підтоплено 18 сільських населених пунктів (450 дворогосподарств, 55 колодязів) та сільгоспугідь, загальною площею 1850 га., по місту Ужгород залишаються підтопленими 23 дворогосподарства

Комісійне обстеження по підтопленню дворогосподарств та сільгоспугідь, спеціалістами МНС, водного господарства та місцевих органів самоврядування, продовжується.

Для попередження подальшого підтоплення, населених пунктів та територій місцевим стоком, органам місцевої влади поставлена задача терміново організувати роботи по проведенню розчисток присадибних каналів, кюветів та сільських потічків та водотоків для відведення місцевого стоку у меліоративні канали.

На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком та для забезпечення безаварійного пропуску зливового паводку підрозділами Закарпатського облводгоспу спільно з місцевим населенням проводились протипаводкові заходи, задіяні

– 5 одиниць мобільного насосно силового обладнання (СНП)

– 27 одиниць техніки , необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю

– безпосередньо організацією пропуску паводку задіяні 245 працівників водогосподарських організацій (ІТР, диспетчери, машиністи НС, механізатори, відомчі аварійні бригади) та 60 чоловік сільських та селищних аварійних бригад.


Для попередження подальшого підтоплення дворогосподарств с.Ракошино Мукачівського району та з метою відводу води з підтоплених дворогосподарств, що виникло в наслідок відсутності впорядкованного водовідведення з території населенного пункту (придорожні та присадибні кювети та канали) силами підрозділів облводгоспу проводяться наступні заходи:

– силами Мукачівського МУВГ виконується влаштування відвідного каналу для скиду води в існуючий меліоративний канал ^

– з метою недопущення переливу через лівобережний насип каналізованого потоку Полуй виконується підсипка та посилення насипу та тампонаж водовипуску, одночасно з цим виконується промивка та в разі необхідності тампонаж водовипусків та водовипускних труб на внутрішніх каналах^

– передислоковано та встановлено для відкачки води з підтопленої території 2 пересувні насосні станції Мукачівського МУВГ. Додатково передислоковуються та будуть встановлені 2 пересувні насосні станції Тячівського та Ужгородського МУВГ.


На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком с.Ракошино, задіяні сили та засоби міжрайонних управлінь водного господарства

– 2 одиниці мобільного насосно-силового обладнання СНП,

– 7 одиниць техніки (2 екскаватора, 1 бульдозер, 3 вантажівки, 1 автобус)

– водогосподарські аварійні бригади чисельністю 40 чоловік, задіяно необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.


Закарпатський облводгосп

clipnews